AK Partili Çankırı selden etkilenen İzmirlilerle bir araya geldi

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, sağanak ve deniz taşkını sonucu ev ve iş yerlerini su basan vatandaşlarla buluştu.

featured

İzmir’de etkili olan her yağış sonrası kronik sorun olarak nitelendirilen altyapı eksikliği, kentin en merkezi ilçelerini göle çevirmiş, vatandaşı deyim yerindeyse çileden çıkarmıştı. Sular çekildikten sonra gün yüzüne çıkan felaketin tablosu ise ‘pes’ dedirtti. AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı da partisinin Konak ilçe teşkilatı ile beraber Alsancak’ta apartman görevlileri ile bir araya geldi.

9k= - Egesonhavadis

KONUTLARA YARDIM MÜJDESİ

77 apartman görevlinin sorun ve taleplerini dinleyen Çankırı, hasar tespitlerin devam ettiği çalışmalarına devam edildiğini, devletin konut olarak kullanılan yerlerde tespit edilen hasara göre gerekli yardımı sağlayacağını açıkladı. Çankırı, “Elbet de bu bir felaket. Artık iklim koşulları sebebiyle bu değişimlerden dolayı maalesef bölgesel olarak bunu yaşıyoruz. Ancak bunun da çözümü var. İyi yönetim. Meteoroloji uzmanları günler öncesinden tahmini olumsuz hava koşullarına dair uyarılarda bulundu. Ancak İzmir gerçekten bu kez felaketin eşiğinden döndü. Çünkü çok şükür ki can kaybımız yok. Maddi hasar büyük ancak unutmayın devletimiz her yerde olduğu gibi burada da vatandaşını sahipsiz bırakmayacaktır” dedi.

2Q== - Egesonhavadis

“ÖFKELİYİZ!”

Çankırı ardından Cumhuriyet Bulvarı, 1. Kordon Atatürk Caddesi üzerindeki su basan ev ve işyeri sakinlerini ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu. Suların çekilmesiyle çamur yığınına dönen, birçok eşyanın kullanılamaz hale geldiği durumdan dolayı altyapı yetersizliğine isyan eden vatandaşlar yaşananlardan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i sorumlu tuttu. Güneş Apartmanı sakinlerinden Remziye Coşkun, “Biz burada canımızı zor kurtarırken, saatlerce yardım beklerken, Tunç Soyer giydiği yağmurlukla poz veriyor. Olacak iş değil. O kadar öfkeliyiz ki. Üstelik yurt dışına çıkıyor. Yahu daha kendi kentini yönetemezken Avrupa’da başkanlık mı taslayacak” dedi.

Murat Okulmuş isimli işletme sahibi ise 15 dolabının kullanılamaz hale geldiğini aktararak; “Kafemizde tüm TV’ler hurdaya döndü. Aracım pert oldu. 900 bin TL’den fazla zararım var” dedi.

9k= - Egesonhavadis

“3 DAKİKA GEÇ ÇIKSAYDIM ÖLEBİLİRDİM”

‘Laf değil icraat bekliyoruz’ diyen Orhan Tortuml isimli vatandaş ise; “Yaşadığım yer kot altında kalıyor. Uyuyordum. Gece saat 03.15 sıralarında su sesini duydum. Ben çıktıktan sonra o an sular içeri gelmeye başladı. Eğer dışarı çıkmasaydım şu an yaşamıyor olabilirdim. 3 dakikayla hayatta kaldım” diye konuştu.