1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. AK Partili Çankırı’nın Ankara’da ağırladığı Ziraat Odası Başkanları İzmir’e müjdelerle geldi

AK Partili Çankırı’nın Ankara’da ağırladığı Ziraat Odası Başkanları İzmir’e müjdelerle geldi

featured

İzmir’ Ziraat Odası Başkanları AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı nezdinde Tarım Bakanı İbrahim Yumaklı’yı ziyaret etti. Tarımın sözcüleri başkent çıkarmasında İzmir’e müjdelerle döndü.

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, İzmir Ziraat Odası Başkanı İbrahim Erdallı ve beraberindeki 15 Ziraat Odası Başkanını makamında ağırladı.  Ziyaretin ardından oda başkanları Çankırı’nın nezdinde Tarım Bakanı İbrahim Yumaklı’yı ziyaret ederek tarımsal talepler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Ziyarette konuşan Bakan Yumaklı Türkiye ekonomisinin tarımsal üretim, sanayi üretimi ve hizmet üretiminde tarihinin en yüksek seviyelerine ulaştığını söyleyerek AK Parti hükümetleri döneminde tarım ve ormancılık alanında 19 milyar TL’lik yatırım ve destek sağlandığını hatırlattı.

Başkanlar Talep Etti Tarım Bakanı Yeşil Işık Yaktı

Selçuk, Torbalı, Bayındır, Ödemiş, Tire, Menderes, Urla, Menemen, Bornova, Kemalpaşa, Kınık, Dikili, Bergama, Beydağ ve Aliağa ziraat odası başkanlarından oluşan heyet, bugüne kadar hükümetin üretim ve istihdam çerçevesinde destek politikalarından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. İzmir’in verimli topraklarıyla ve üreten çiftçileriyle de tarımsal üretimde cazibe merkezi haline gelmesi gerektiği konusunda fikir birliği sağladıklarını belirten İzmir Ziraat Odası Başkanı İbrahim Erdallı, özellikle Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS)’nin ziraat odaları tarafından yapılmasını talep etti.  Bakan Yumaklı da talebi uygun şartlar çerçevesinde değerlendireceklerini belirtti.

Kanalizasyon Suyundan Baraj Suyuna

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı da görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada modern tarım işletmeciliği esasları göz önüne alınarak tarımın verimini arttırmak için birçok konu başlığının ele alındığını özellikle Ödemiş’te ‘arazi toplulaştırma’nın yakın zamanda hayata geçeceğini söyledi. Çankırı; “İzmir’imizin her taşı toprağı bizim için çok değerli. Sayın Bakanımızın da programına aldığı gibi özellikle Ödemiş’te tüm parsellerin biraraya getirilerek sınırların birleştirilip sulamanın daha geniş alana yayılmasını sağlayacağız inşallah. Geçmişte çiftçinin parmakla sayıldığı günlerden hükümetin teşvik programlarından yararlanmak için uzun kuyruklar oluşturan çiftçilerimizi, oda başkanlarımızı görüyoruz. Biz böyle bir hükümetiz işte. Yediğimiz her lokmanın yerli ve milli olması için hizmet ediyoruz. 21 yılda sadece tarım ve ormancılık alanında yaklaşık 19 milyar TL’lik yatırım ve destek sağlandı. Bu parayla tarımsal destekler verilmiş, barajlar, göletler, sulama kanalları yapılmış. 70 orman parkı, 23 bal ormanı, 3 ekoturizm alanı ve parkuru tesis edilmiş. 240 köyümüze 718 bin gelir getirici fidan dikilmiş. ‘Çorak toprak kalmasın çiftçimizin su eksikliği nedeniyle ekemediği arazisi kalmasın’ diye yatırım yapılmış. Yeni ormanlar oluşturulmuş. Nereden nereye.  Kanalizasyon sularının karıştığı sulamadan şimdi çiftçimiz baraj sularını kullanıyor. Hani o baraj yapmakla hizmet mi olur diyenler var ya önerim şudur ki sahaya inip gerçek sorunlara nasıl çözüm üretilir görsünler.” dedi.

AK Partili Çankırı’nın Ankara’da ağırladığı Ziraat Odası Başkanları İzmir’e müjdelerle geldi
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin