1. Haberler
  2. Gündem
  3. AK Partili İnan aşure karıp Bergama’ya müjdeli haberler verdi.

AK Partili İnan aşure karıp Bergama’ya müjdeli haberler verdi.

featured

AK Parti İzmir Milletvekilimiz ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyyüp Kadir İnan Bergama’ya ziyarette bulundu. AK Parti İlçe Başkanlığı Aşure Hayrı katılımıyla başlayan ziyaretlerde Bergama Belediyesi Sosyal Tesislerde sivil toplum kuruluşlarıyla buluşuldu. Bergama Ticaret Odası’nda Oda Başkanları ile toplantı yapan milletvekilimiz Eyyüp Kadir İnan Bergama’nın taleplerini dinlemeye geldiklerini belirtti.  

İnan; “Benim en iyi bildiğim, en çok vakit geçirdiğim, sevdiklerimin çok olduğu yer Bergama’ydı. O nedenle kampanya sürecinde de Bergama’ya söz vermiştim, önümüzdeki 5 yıl boyunca Bergama’nın tüm sorunlarıyla ilgileneceğiz. 5 yıl boyunca Bergamalı hemşerilerimizin emrinde olduğumu ifade etmek isterim” dedi

Bergama’nın tüm sorunları çözülüyor, çözülecek

İnan; “Bugün mesaimize şehir hastanesi ile başladık. 7 yıldızlı otel konforunda muazzam bir sağlık kompleksi. Ege bölgesinde bulunmayan medikal cihazların hepsi şu an şehir hastanemizde var. Bunu burada anlatmamızın sebebi yaptığımız otoyol sayesinde 35 – 40 dk uzaklıkta çok büyük bir sağlık kampüsü bölgenin hizmetinde

Projelerimizle çok farklı bir Bergama’yla karşı karşıyayız

Bergama Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili  Eyyüp Kadir İnan, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Bergama Ticaret Odası Başkanı Lütfi Kolat, Meclis Başkanı Tahir Erdoğan, Yönetim Kurulu Üyesi Salim Zeki Kurşun, Bergama Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Uyar, AK Parti İlçe Başkanı Sebahattin Güzel ve Oda başkanlarının katıldığı toplantıda konuşan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu; “İzmir’in ilk UNESCO şehri tarihiyle geçmişiyle kadim bir medeniyetin üzerine kurulmuş olan Bergama’nın özellikle son 5 yılda değeri artarak devam ediyor. Bunlardan en önemlilerden birisi ulaşım sorununun çözülmesi oldu. Sayın milletvekilimiz de bahsetti Şehir Hastanesi ile aramızdaki mesafe 35 dakikaya düştü. Bu çok önemliydi, Bergama ile metropol arasındaki bağ neredeyse kopmak üzereydi. İzmir’e  2 – 2.5 saatte gittiğimiz oluyordu. Şu anda çok daha hızlı ve güvenli biçimde metropol merkezine ulaşabiliyoruz. İzmir – İstanbul otobanı, Çanakkale köprüsü ve tüneller Bergama’nın ulaşımını çok daha önemli bir noktaya getirdi ve artık yatırımcılar buraya doğru yönelmeye başladı. Son yıllardaki yatırımlar bize bunu gösteriyor. 2019’da göreve geldiğimizden itibaren Sayın Cumhurbaşkanı, Bakanlıklarımız ve Milletvekillerimizin desteğiyle altyapıdan üst yapıya bir çok sorunu çözerek bugünlere geldik. Bundan sonra da daha büyük projelerle Bergama’ya hizmet etmeye devam edeceğiz. 

Doğalgaz çalışmalarına devam ediyoruz

Bergama’nın bir enerji sorunu vardı, doğalgaz sorunu vardı. Artık sanayi kuruluşlarımıza doğalgaz verebilecek duruma geldik. Aliağa, Bergama ve Kınık’ı besleyen ana hat 2022’de devreye alındı. Bu doğalgaz, sanayi kuruluşlarımıza, serbest bölgeye, Organize Sanayi Bölgelerine verilebilecek düzeyde, bu da yatırımcıların bölgemize daha çok teveccüh etmesine sebep oluyor. Yine şehrimizin sağlık tesislerini iyileştiriyoruz. 

Yatırımlar hız kesmeden devam ediyor

Önümüzdeki aylarda diş hastanemizi açacağız. Yine önümüzdeki aylarda Bergama’nın kalbi Millet Bahçesini hizmete alıyoruz. Yine Antik Selinos projemiz büyük bir hızla devam ediyor. Bergama’nın turizminin geleceği, tarihinin geleceği, UNESCO’nun bize yüklemiş olduğu sorumluluğu da yerine getirdiğimiz çok önemli bir proje. Bu projemiz de ete kemiğe bürünüyor. Önümüzdeki yıllarda ne kadar önemli bir proje olduğunu hep birlikte gözlemlemiş olacağız. Turizmin nasıl ayağa kalktığını turizmde antik Selinos Projesi öncesi ve sonrası olarak konuşmaya başlayacağız. Şehrimizin ana caddesinin projesini tamamlamak üzereyiz. Antik Selinos ile entegre olan projede şehrin tarihi bölgesinin daha iyi anlaşılması daha iyi görünmesi için projeyi tamamlamak üzereyiz.  2024’te uygulamaya geçip buranın daha da kalkınmasını inşallah sağlamış olacağız. Spor tesislerimiz, eğitim tesislerimiz yeni eklenen birçok okullarımız söz konusu. Yine iki üniversitemiz var. Ege Üniversitesi ve 9 Eylül Üniversitesi bunların daha büyüyebilmesi için şehrimize bir Kredi Yurtlar Kurumu gerekiyordu. Geçtiğimiz yıl tamamlandı, hizmete aldık ve artık üniversitelerimizin büyümesinin önündeki en büyük engel kalkmış oldu. Artık şehrimizde yeni fakültelerin kurulmasını destekleyerek takip edeceğiz. Şehrimizde üniversitelerin büyümesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Tabi ki bölgemiz aynı zamanda bir tarım bölgesi, Tarım OSB’lerin de bulunduğu bir bölge. Bergama’yı sadece Bergama olarak görmemek gerekiyor. Dikili ve Kınık ile birlikte önemli bir bölgeyiz. 3 tane tarıma dayalı ihtisas OSB’nin ayağa kalktığı önemli bir şehir. Bergama her anlamda büyüyor gelişiyor gelişmeye devam edecek. Önümüzdeki yıllarda çok daha farklı bir Bergama’mızla karşı karşıya olacağız. Yeşil alanlarıyla, caddeleriyle, bulvarlarıyla şehrimizi daha görünür daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için gece gündüz arkadaşlarımızla çalışıyoruz. 

 

“İl olmaya çalışmak yerine kalkınmaya öncelik vermeliyiz”

Bergama Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen toplantıda açıklama yapan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İzmir Milletvekilimiz Eyyüp Kadir İnan “Ben bir genç olarak şunu söylüyorum. İlleri bırakın şu an dünyada ilçeler yarışıyor, şehirler yarışıyor şehirler artık belli bir mücadele içerisinde, biz sayın belediye başkanımızla konuşmamızda Bergama’yı daha çok nasıl kalkındıracağımızı, turizmi nasıl geliştireceğimizi konuştuk. Bizim enerjimizi bunlara harcamamız gerekiyor. Avrupa’da ve dünyada artık ülkelerin ismi geçmiyor şehirlerin ismi geçiyor. Turizmiyle, ticaretiyle öne çıkan şehirler var bizim de böyle bir atakta olmamız bu yönde çalışmalar yapmamız gerekiyor” dedi

“Hükümet olarak Hakan Koştu’ya desteğimiz tam”

Önümüzdeki yerel seçimlere de değinen İnan “Bergama’da devam eden ve bitireceğimiz projeler elbette bitirilecek. Türkiye’nin tüm kaynaklarının 3’te 2’si deprem bölgesini tekrardan ayağa kaldırmaya ayrıldı. Ben inanıyorum ki Bergama’mızın potansiyeli ortaya çıkarıldığında biz bırakın merkezi bütçedeki imkanları çoğu meseleyi halleden ve kendi kendine yeten bir ekonomiyi canlandırırız. Çandarlı limanı meselesini halledelim şehrimize çok büyük bir endüstri bölgesi kazandıralım oranın oluşturacağı kaynak bizim merkezi hükümete maddi açıdan ihtiyaç duymayacağımız hale dönüştürecek. 

AK Partili İnan aşure karıp Bergama’ya müjdeli haberler verdi.
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin