1. Haberler
  2. Siyaset
  3. AK Partili Saygılı’dan Büyükşehir memur eylemlerinde AK Parti’yi hedef alan CHP’ye yanıt!

AK Partili Saygılı’dan Büyükşehir memur eylemlerinde AK Parti’yi hedef alan CHP’ye yanıt!

"Geçen dönem ilgili mevzuatı aşarak verdiği ödemeleri bu sene vermemek için AK Parti’yi hedef alan siyasi manevra beyhudedir."

featured

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, İzmir Büyükşehir Belediye memurlarının eyleminde, AK Parti’yi hedef alan CHP kanadına, ”Geçmiş dönem toplu iş sözleşmelerinde SDS olarak tabir edilen ek ödemeleri, belirlenen tavan rakamın üzerinde ödeyen Büyükşehir Belediyesi bugün yan çiziyor. Düne kadar yasal mevzuatı hiçe sayarak ilgili sendikayla masada anlaşıp SDS ödemelerini yapan Büyükşehir Belediyesi ne oldu da bugün bu kararından çark etti? Kendi memuruna ödeme yapamayan, geçen sene ilgili mevzuatı aşarak verdiği ödemeleri bu sene vermemek için AK Parti’yi hedef alan siyasi manevra beyhudedir.” dedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, şu ifadeleri kullandı, “CHP’li belediyelerde işçilere reva görülen zulüm, kıyım ve haksızlıklardan sonra sıra memurlara geldi.

Geçmiş dönem toplu iş sözleşmelerinde SDS olarak tabir edilen ek ödemeleri, belirlenen tavan rakamın üzerinde ödeyen Büyükşehir Belediyesi bugün yan çiziyor. Düne kadar yasal mevzuatı hiçe sayarak ilgili sendikayla masada anlaşıp SDS ödemelerini yapan Büyükşehir Belediyesi ne oldu da bugün bu kararından çark etti? Kendi memuruna ödeme yapamayan, geçen sene ilgili mevzuatı aşarak verdiği ödemeleri bu sene vermemek için AK Parti’yi hedef alan siyasi manevra beyhudedir. Politik etikle bağdaşmamaktadır. Geçen dönem Büyükşehir ve CHP’li ilçe belediyelerinde SDS’leri belirlenen tavan üzerinde öderken AK Parti’nin adını anmayıp toplu sözleşmeleri imzaladınız. Bugün ne oldu da AK Parti’yi dilinize doladınız? Geçtiğimiz yıl ve yıllarda hangi dayanak ve finansal planla ödemeler yapıldıysa bu sene de memurumuzu mağdur etmeden bu sorunu bir an evvel çözün.

İzmir sorun değil çözüm, gerilim değil huzur istiyor.”

AK Partili Saygılı’dan Büyükşehir memur eylemlerinde AK Parti’yi hedef alan CHP’ye yanıt!
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin