1. Haberler
  2. İzmir
  3. Başkan Eşki, 45 mahallenin tamamını 40 günde ziyaret etti

Başkan Eşki, 45 mahallenin tamamını 40 günde ziyaret etti

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, ilçede bulunan 45 mahallenin tamamını 40 günde ziyaret etti. Mahallelerin önemli bir bölümündeki incelemelerini sabah gün doğmadan başlatan Başkan Eşki, hem köylerde hem de merkezdeki mahallelerde asfalt, beton, temizlik ve zabıta denetimi gibi konularda kısa sürede çözüm üretti. Başkan Eşki’nin ziyaretlerinde aldığı notlar, günler içinde hizmete dönüşürken daha detaylı hazırlık ve çalışma gerektiren hizmetlerin planlaması yapıldı. Kısa süre içinde gerçekleşen değişim Bornovalılarda büyük memnuniyet yarattı.

featured

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki’nin, gün doğmadan başladığı sabah mesaileri sonuç veriyor. Muhtarların ve Bornovalıların taleplerini birebir dinleyerek not almak için Bornova’nın 12’si eski köy yerleşimi olan 45 mahallesine de kapsamlı ziyaretler düzenleyen Başkan Eşki, bazı günler iki mahallede çalışmalar yaparak, ilk tur temaslarını 40 gün gibi rekor sayılacak bir sürede tamamladı.

 

Anında tespit hızlı çözüm

Ziyaretlerini başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte gerçekleştirerek, talep edilen hizmet ve yatırımlarla ilgili ön inceleme süreçlerinin aynı gün içinde tamamlanmasını sağlayan Başkan Eşki, hizmetin vatandaşla buluşmasını hızlandırıyor.

 

Her soruna dokundu

Asfalt ve beton serim çalışmalarından, futbol sahası ve spor alanlarının yapımına, pazaryerlerindeki temizlik sorunlarının giderilmesinden, sokak aydınlatmalarına, dere temizliğinden, parkların bakımına kadar pek çok konuda yatırımları hızlı bir biçimde Bornovalılarla buluşturan Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, “Göreve geldiğimiz günden bu yana tüm mahallelerimizi dolaşıp çalışma yaptık. Hızla çözülebilecek tamir ya da bakım gibi çalışmaları mümkün olduğunca birkaç gün içinde çözdük. Daha detaylı çalışma ve eşgüdüm gerektiren konuları da planladık, çözüm takvimi oluşturduk” dedi.