1. Haberler
  2. İzmir
  3. Başkan Eşki verilen sözleri teker teker tutuyor

Başkan Eşki verilen sözleri teker teker tutuyor

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, hizmet ve yatırım sözlerini teker teker tutuyor. Bornova’da ekonominin önemli bileşenlerinden olan sanayi sitelerinin sorunlarının hızla çözülmesi amacıyla kurduğu Sanayi Meclisi’nin ilk toplantısında sitelerin asfaltının yenilenmesi sözü veren Başkan Eşki, Meclisin ikinci toplantısı bile yapılmadan kapsamlı asfalt çalışması yaparak sözünü tuttu.

featured

Hafta içinde Bornova içindeki cadde ve sokakları asfaltlayan ekipler, hafta sonları ise sanayi sitelerinde çalışma yaptı. Kara Nakliyeciler Sitesi’nde asfalt serimi gerçekleştirilirken, 2. ve 3. Sanayi Siteleri ile 5. Sanayi Sitesi’nde sokakların yıpranan bölümlerini düzeltmek ve çukurları kapatmak için yama çalışması yaptı. İzmir’in her bölgesinden binlerce aracın tamir ve bakım için geldiği sanayi sitelerinde esnafın en çok şikayet ettiği konuların başında gelen bozuk yollar, daha sanayi meclisinin ikincisi toplanmadan asfaltlandı. Bornova Belediyesi’nin yaptığı asfalt serim ve yama çalışmaları işlerini güçlükle yapan esnafa nefes aldırdı.

 

Söz verdik yapıyoruz

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, “Güçlü Bornova için kaybedecek bir an bile yok” anlayışıyla çalıştıklarını belirterek, “Söz verdiğimiz her şeyi yapmak için gece gündüz çalışıyoruz. Sanayi sitelerinin sorunlarını çözmek ve güçlenmelerine destek olmak için Sanayi Meclisi kurma sözü vermiştik. Görevimizdeki ilk ayımızda sanayi sitelerimizin yönetim kurulu başkanları ve bürokratlarımızdan oluşan meclisimizi topladık. Daha ikinci meclisimiz toplanmadan verdiğimiz sözleri tuttuk. Talep edilen sokaklarımızı asfaltladık, onarımlarımızı yaptık” dedi.

 

Esnaf ne dedi

Doğukan Tata (Kara Nakliyeciler Sitesi): Önceden yolumuz toz içindeydi. Babam KOAH hastası, birkaç arkadaşımızda kronik bronşit var, astımı olan var. Solunum sıkıntısı çekiyorduk. Gerçekten kaliteli bir asfalt atıldı. Çok güzel oldu, rahat ettik. Yolumuzdaki çukurlardan dolayı araçlarımıza hemen hemen üç ayda bir ön düzen bakımı yaptırıyorduk. Artık öyle bir sıkıntımız da kalmadı.

Osman Sarıerikli (Kara Nakliyeciler Sitesi): Yolumuz berbattı, şu anda çok güzel oldu. Perişan oluyorduk. Şimdi rahatladık. Allah Bornova Belediyesi’nden razı olsun.