1. Haberler
  2. Gündem
  3. Başkan Pehlivan’dan 19 Mayıs mesajı

Başkan Pehlivan’dan 19 Mayıs mesajı

featured

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Pehlivan; “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 104 yıl önce Samsun’da yaktığı bağımsızlık ateşi, bugün milyonlarca gencimizin yolunu aydınlatan bir ışık olmuştur. Gençlerimizin korudukları Cumhuriyet meşalesini, milli mücadelemizin kahramanları gibi bırakmayacağına güvenim tamdır. Onlar, Cumhuriyetimizin yılmaz bekçileridir” dedi. 

 

Bağımsızlığımızın ilanı

 

Türk Milletinin yeniden doğuş destanını yazdığı tarihin başlangıcı olduğunu belirten Pehlivan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yaktığı bağımsızlık ateşi, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden doğuşunun ilk adımı olmuştur. İşte bu ateş kısa sürede Anadolu’nun dört bir tarafını sarmış ve İzmirimiz de bu bağımsızlık mücadelesinde ilk günden itibaren Ata’sının yanında yer almıştır. O gün yakılan özgürlük ateşi bugün milyonlarca gencin ellerinde meşale olarak geleceğimize ışık tutmaktadır. Ecdadımızla ne kadar gurur duysak azdır. Vatanını canından üstün tutan ecdadımızın verdiği zorlu mücadeleler ile Kurtuluş Savaşı’nı kazanan aziz milletimiz, bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir” ifadelerini kullandı.

 

Gençlerimiz aydınlık geleceğimizin garantisidir

 

Mesajında gençlere seslenen Pehlivan, sözlerine şöyle devam etti: “Sevgili gençler, bundan tam 104 yıl önce Ulu Önder Atatürk’ün yaktığı meşale, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefinde yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Bu hedefte siz gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Şehitlerimizin kanlarıyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği sizlere emanet edildi. Millî ve manevi değerlerine bağlı, çalışkan, dürüst ve yeniliklere açık bir niteliğe sahip olmanız devlet ve millet olarak en önemli amacımızdır. Bu vatan nasıl ki atalarımız tarafından bizlere emanet edildi, siz de yarınlara bu toprakları sapasağlam bırakacaksınız. Bundan hiç kuşkumuz yok. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Millî Mücadelemizde yer alan tüm kahramanlarımızı, vatan uğuruna kanını ve canını veren tüm şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, geleceğimizin temsilcileri siz değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”

Başkan Pehlivan’dan 19 Mayıs mesajı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin