1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Başkan Saygılı’dan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı

Başkan Saygılı’dan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

featured

Saygılı mesajında; “1 Mayıs, işçilerin hakları ve emeğin değerine dikkat çeken, dayanışma ruhunu güçlendiren bir gün. 12 Eylül’ün baskıcı zihniyeti bugünü yasaklarken, AK Parti Hükümeti 2008’de ‘Emek ve Dayanışma Günü’ olarak kabul etti ve 16 yıl önce de resmi tatil ilan etti. Emek ve toplumsal barışı aynı potada değerlendiren bu kararlar, gerilim ruhundan dayanışma ruhuna geçişte büyük adımlardır.’’ ifadelerini kullandı.

Çalışma politikalarının odağı emek

İl Başkanı Bilal Saygılı mesajına şöyle devam etti; “Bizler; ‘İşçinin hakkını alın teri kurumadan verin.’ diyen bir inancın, alın terinin bolluk ve bereket getiren yağmura benzediğine inanılan bir medeniyetin temsilcileriyiz. 22 yıldır çalışma hayatında; çatışmacı değil, dayanışmacı anlayışı; sosyal devlet ve insan merkezli, emek merkezli çalışma politikaları üretiyoruz. Darbeci zihniyetin emeğin karşılığını alma mücadelesini baltaladığı, sendikalaşmayı baskıladığı o korkulu dönemler çok gerilerde kaldı. İşçilerimizi daima üretim ve kalkınmanın en önemli bileşeni olarak gördük. Bu anlayışımız güçlenerek devam etti.”

En büyük pay onlarındır

Kazanan bir Türkiye’deki en büyük payın alın teri dökenlerin olduğuna dikkat çeken Başkan Saygılı; “Evet, birçok nedenle zor bir dönem yaşadık. Ancak; kazanan, büyüyen ve gelişen bir Türkiye hedefimizden asla vazgeçmedik. Bu yolda en büyük payın çalışan kesimin, emekçilerin olduğunu asla unutmadık. Emeğin hakkını vermeyip; demokrasi ve emek dostu rolü yapanlardan asla olmadık. Önümüzdeki süreç; işçilerimizin enflasyona ezdirilmeden hızla refaha kavuşacağı yeni gelişmelere gebedir. Mücadelemiz bunun içindir. Toplanan Çalışma Meclisi de emeğin taraflarını birleştiren, kalıcı çözümler arayan bir platform olarak kalıcı çözümler aramıştır ve verimli bir yol haritasını ortaya çıkaracaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 1 Mayıs Emek ve dayanışma Günü’nün ruhuna uygun kutlamalarla geçmesini diliyor, tüm işçi kardeşlerimizin günlerini kutluyorum.”

Başkan Saygılı’dan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin