Başkan Tugay, örgüte seslendi; “İzmir’den her zaman emin oldum”

Yerel seçimin ardından resmi olmayan sonuçlara göre İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP’li Cemil Tugay, partisini ziyaret etti. Ziyarette il başkanına ve parti örgütüne seçim sürecinde kendisine verdikleri destek için teşekkür eden Tugay, çok çalışacağının sözünü de verdi.

featured

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Cemil Tugay, partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 48.9 oy alarak Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunu oturan Tugay, seçildiği ilk günde önce Zübeyde Hanım Anıt Mezarı’nı, ardından CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nu makamında ziyaret etti. Başkan Tugay ziyaret sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Baskan Tugay orgute seslendi Izmirden her zaman emin oldum 1

¨TEBRİK EDERİM, İZMİR’E ÇOK YAKIŞACAKSINIZ¨

Türkiye’nin çok güzel bir sabaha uyandığının altını çizere açıklamalarına başlayan İl Başkanı Aslanoğlu, ¨Çok güzel bir sabaha uyandık. 14 mayıstan sonra umudunu yitirmiş gençlerimiz çok güzel bir sabaha uyandılar. O kadar güzel duygular bize akıyor ki… Bu duyguları bize yaşatan başta genel başkanımız olmak üzere, adaylarımıza ve örgütümüze çok teşekkür ediyoruz. Bugün iktidar hangi gün gideceğini düşünerek güne başlayacak. Bir seçim biter öteki seçim başlangıç günüdür. CHP’nin iktidara emin adımlarla ilerlediğini düşünüyoruz. Bugüne kadar partisine ve partili kimliğini ön planda tutan bir adayımız oldu, onunla gurur duyuyoruz. Yoldaşı olmaktan onur ve gurur duyduğumuz Cemil başkanı tebrik ediyoruz, İzmir’e çok yakışacaksınız. Adaylığı döneminde çok çalışkandı; basmadık toprak bırakmadı. Her yerde müthiş bir enerji ve coşku ile çalıştı emekleriniz için de teşekkür ederiz. Her zaman örgüte verdiği değer ile ilk ziyaretini il başkanlığına yaptı. Yolu açık olsun, yolumuz açık olsun¨ diye konuştu.

Baskan Tugay orgute seslendi Izmirden her zaman emin oldum 3

‘BİZE DÜŞEN ÇALIŞMAK, ÇALIŞMAK…’

İl Başkanı Aslanoğlu’nun ardından sözü alan CHP’li Tugay da ¨Örgütümüze teşekkür için buradayım. CHP’nin gönül vermiş yol arkadaşlarımız büyük bir mücadeleyi büyük bir zaferle neticelendirdiler. Hepimize gurur veren ve umut aşılayan bir sonuç elde ettik. Resmi olmayan 14 büyük şehir 27 ile, toplamda 420 belediyeyi kazanmış durumdayız. Bizler bu grevi ne kadar istediğimizi halkımıza anlatmaya çalıştık. Yıllar içinde beklemediğimiz sonuçlar ala ala acaba beklemediğimiz bir sonuç olur mu diye endişe ettik. Ancak biz İzmir’den her zaman emindik. İzmir CHP’nin kalesi olduğu için, çağdaş bir yaşantıyı, sosyal adaleti benimsediği için CHP’yi her zaman tercih etmiştir. Hayalimiz, isteğimiz tüm ilçeleri kazanmaktı, iki ilçeyi küçük farklarla kaybettik. Ancak en fazla oyu yine bana verdi halkımız, 30 ilçede en fazla oy yine bana verildi. Büyükşehir’de benden büyük hizmet beklediklerinin ifadesidir, minnettarım. Görevimin gereğini yerine getireceğim. Arkamızda her zaman dev bir ordu gibi duran örgütümüzle, seçmenimizle, bize inanlarla bu görevi yapıyoruz Bugün itibariyle benim için nereden ne kadar oy alacağımızın önemi yok. Bize güvenin devamını diliyorum. Buraya gelirken Alsancak’ta biraz yürüdüm. Bir süredir kaybedilmiş olan umudu ve mutluluğu inanların yüzünde gördük. Bize dokunuşları çok farklıydı, hepsi özel şeyler anlamları çok büyük. Türkiye güze bir ülke milletimiz çok iyi şeyler hak ediyor. Bize düşen şey çalışmak, çalışmak¨ ifadelerini kullandı.

Baskan Tugay orgute seslendi Izmirden her zaman emin oldum 4

Dürüstlükten ve ilkelerinden asla ödün vermeden çalışacaklarının altını çizen Tugay, ¨Ben her biri ayrı ayrı çok değerli katkılar veren parti üyelerimizi de kutluyorum. Her birisine minnet borçluyuz. Önümüzdeki günlerde de bize verdikleri desteği boşa çıkarmadan ne gerekiyorsa yapacağız. Bugünden sonra Türkiye başka bir ülkedir, umutla dolu bir ülkedir. Bu umuda gençlerimizin çok ihtiyacı olduğunun farkındayız. O nedenle çok çalışacağız. Güzel günlerin başlangıcı olsun dedik, 1 Nisan güzel günlerin başlangıcı olduğuna yürekten inanıyorum¨ dedi.

Son olarak İl Başkanı Aslanoğlu da ¨Bugün 1 Nisan CHP’nin iktidara yürüyüşünün ilk günüdür¨ diye konuştu.

Başkan Tugay, örgüte seslendi; “İzmir’den her zaman emin oldum”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin