1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Bayraklı Adayı Önal DİSK ile buluştu… Ortak akıl vurgusu yaptı

Bayraklı Adayı Önal DİSK ile buluştu… Ortak akıl vurgusu yaptı

CHP’nin Bayraklı Belediye Başkan Adayı İrfan Önal, DİSK’iziyaret etti. Buluşmada konuşan İrfan Önal, göreve seçildikten sonra kararları ortak alacaklarının vurgusunu yaparken DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı’da desteğini açıklayarak mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

featured

CHP Bayraklı Belediye Başkan adayı İrfan Önal, sivil toplum kuruluşları ve sendikalarla buluşmalarını sürdürüyor. Bayraklı Belediyesi’nde örgütlü olan Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) 6 No’lu Şubesi’ni ziyaret etti. Ziyarette İrfan Önal’a DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, DİSK 6 No’lu Şube Başkanı Değer Yıldız da eşlik etti.

 

 

Sözlerine dayanışma vurgusu yaparak başlayan İrfan Önal, “Biz İzmir’in son beş yılında aslıda Büyükşehir’den de Bayraklı’dan da olan arkadaşlarımızla da birçok noktada denkleşiyoruz. Birbirimizi tanıyoruz. Buradaki emek dayanışması arkadaşlarımızın kendi haklarıyla ilgili beklentilerinin çok daha ötesinde bizim CHP olarak daha doğrusu demokrat gruplar olarak öncelediğimiz ayrı değerlerimiz de var. Bu AKP’nin gittikçe tiranlaşan anlayışıyla birçok noktada aslında bizim kendi canımız değerinde olan değerlerimizin aslında günbegün yok olduğunu görüyoruz. Yani o sebeple dayanışmanız için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

“KARARLARI BİRLİKTE ALACAĞIZ”

İzmir’de birçok noktada görevlendirmelerin değiştirildiğini ancak mücadeleci anlayışın değişmediğini belirten Önal, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Göreve geldikten sonra inşallah sizlerin de desteği ve dayanışmasıyla birlikte emekçilerimize hakkın iadesi konusunda bir tedirginliğinizin olmaması gerektiğini bilmenizi isterim. Ancak daha evvelinde de gördüğüm, yine müsebbibi biz olmasak bile halk gittikçe yoksullaşıyor. Ağırlaşan ekonomik koşullarda belediyelerde, çalışanları da çok zor durumdalar. Bunların toparlanması yine dayanışmayla olacak. Ancak, CHP birçok noktada aslında toplumsal muhalefet bir yerde anlaşma noktasında uzlaşması gerekiyor. Bizler hayata daha soldan daha özgürlükten emekten yana bakanlar ortak noktada uzlaşacağımıza inanıyorum. Ben seçildikten sonra iç işleyişle ilgili kararları ortak alacağız. Ancak ondan önce bizim bu mevzileri kaybetmememiz ve yeni mevziler almamız gerekli” diye konuştu.