1. Haberler
  2. İzmir
  3. Bayraklı Şehir Hastanesi’nde çalışan işçiler iş bıraktı

Bayraklı Şehir Hastanesi’nde çalışan işçiler iş bıraktı

Bayraklı Şehir Hastanesi'nde çalışan taşeron işçiler düşük maaşlar ve ağır çalışma koşullarından dolayı bu sabah iş bıraktı. İşçiler maaşlarının artmasının ve çalışma koşullarının da iyileştirilmesini talep ediyor.

featured

Bayram sonrasında da işçi eylemleri sürüyor. İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi, bu sabah güne eylemle başladı. Başhekimlik önünde toplanan taşeron işçiler çok fazla iş yükünün yüklendiği gerekçesiyle bu sabah iş bıraktı.

Asgari ücretle çalışan işçiler, personel sayısının az olduğunu, farklı birimlerin işlerini de yaptıklarını söyleyerek maaşlarının artmasını talep ediyor.

“İNSANI ŞARTLARDA ÇALIŞAMIYORUZ”

Eylem yapan işçilerden biri şunları söyledi:

“İzmir Şehir Hastanesi’nde Ayses firmasına bağlı çalışıyoruz. 17 bin lira asgari ücrete 6 katın temizliğini birden yapıyoruz. Temizlik personeliyim ama her işi yaptırıyorlar. Çalışan sayısı çok az ve az para veriyorlar. Maaşımızın daha yüksek olmasını istiyoruz. İnsani şartlarda çalışamıyoruz. Bayram bile yapamadık. Ben bayramın ilk günü de ikinci günü de çalıştım. Dördüncü gün bana izin verdiler. Şu anda greve girenlere de imza attırmadılar. Hakkımızı arıyoruz. Oda destek, taşıma birimlerinde çalışan personeller de eylemde.”

Bayraklı Şehir Hastanesi’nde çalışan işçiler iş bıraktı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin