1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Bayraklı’da maaş krizi: Memurlar iş bıraktı!

Bayraklı’da maaş krizi: Memurlar iş bıraktı!

Bayraklı Belediyesi’nde yaşanan maaş krizi sonrası bugün memurlar iş bırakma eylemi yapma kararı aldı. Belediye önünde toplanan belediye çalışanları kesintilerinin ödenmesi için alkışlarla protesto gerçekleştirirken, sendika yetkilileri ile Belediye Başkanı İrfan Önal ise görüşme gerçekleştirmek için başkanlık makamına çıktı.

featured

Yerel seçim sonuçlarının ardından bir çok belediyede ekonomik kriz yaşanıyor.

Bayraklı Belediyesi’nde görevi devreden Serdar Sandal’ın ardından mali yapıyı düzeltmek için çalışmalar sürerken maaş ödemelerinde yaşanan sorunlar çözülemiyor.

Maaşlarda yüzde 30-40 oranında kesintinin yapılacağı belirtilirken memur statüsünde olan personellerin Sosyal Denge Tazminatı ücretlerinde kesintiye gitme kararı alındığı iddia edilmişti. Eksik ücret alan işçiler dün CHP Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel’in de hayırlı olsun ziyaretini fırsat bilerek Bayraklı Belediyesi önünde toplanmış ve eylem düzenlemişti.

İŞ BIRAKTILAR

Yaşanan süreç içinde belediye başkanı İrfan Önal ile bir araya gelen belediye memurlarında Önal mali tabloyu açıklamış ancak işçilerden karşılık alamamıştı. Maaşlardaki eksik ücretlerin yatmaması sonrası ise belediye memurları bugün iş bırakma eylemi yaptı. Bayraklı Belediyesi önünde toplanan çalışanlar ‘hak, hukuk, adalet’ sloganları atarken alkışla protesto etmeye devam ediyor.

Yaşanan eylem üzerine ise Belediye Başkanı Önal ve sendika üyeleri başkanlık makamında bir araya gelerek süreç hakkında görüşme yapmak için bir araya geldi.

Bayraklı’da maaş krizi: Memurlar iş bıraktı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin