1. Haberler
  2. Gündem
  3. Bornova’da asfalt serimleri devam ediyor

Bornova’da asfalt serimleri devam ediyor

featured

Bornova Belediyesi’nin ilçedeki yol sorununu ortadan kaldırma hedefiyle Asfalt Üretim Tesisi kurarak başlattığı büyük yol hamlesinde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Yapılan çalışmalarda 2023 yılının ilk 6 ayında üretilen asfalt miktarı 26 bin 918 ton oldu. Üretimin 9 bin 924 tonu satılırken, 17 bin tona yakını da ilçe genelinde yapılan çalışmalarda kullanıldı.

Yaz aylarında da hız kesmeyen yol çalışmaları kapsamında Haziran ayında Gaziosmanpaşa ve Rafetpaşa Mahallelerinde sıcak asfalt serimi gerçekleşti. 2 mahallede toplam 1.6 kilometreye, bin 179 ton serim yapıldı.  Lokal onarım ve yama çalışmalarında ise 20 ayrı mahallede ihtiyaç duyulan sokaklara 535 ton asfalt döküldü.

Yollarda yapılan çalışmalar ile Bornovalılara konforlu ulaşım sağlamak istediklerini belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Kurduğumuz Asfalt Üretim Tesisi ile yolları daha uygun maliyet ile yeniliyoruz. Belediyemiz yetki alanındaki yollarda yapılan çalışmada tüm zamanların yol yapma rekorunu kırdık”dedi. Belirlenen program dahilinde ilerlediklerini de ifade eden Başkan İduğ, “Serim çalışmalarında ilçe genelinde mahalle mahalle yenilemelerimizi yapıyoruz. Onarım ve yama çalışmalarında ise ihtiyaçlı noktalara müdahale ediyoruz. Bornova’da yol sorunu kalmayacak dedik bunun için de var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz”dedi.

Bornova’da asfalt serimleri devam ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin