1. Haberler
  2. Gündem
  3. Bornovalılar geleneksel aşure etkinliğinde buluşuyor

Bornovalılar geleneksel aşure etkinliğinde buluşuyor

featured

Bornova Belediyesi aşure geleneğini sürdürmeye devam ediyor. Muharrem ayı kapsamında her yıl gerçekleşen Aşure Günü etkinliği bu sene de Bornova Büyükpark’ta gerçekleşecek. 17 Ağustos Perşembe günü 19.00’da gerçekleşecek olan etkinlikte bu sene Türk halk müziği sanatçısı Ali Ekber Eren sahne alacak.

Muharrem ayının gelmesiyle gerçekleşen etkinlik gelenekselliğini koruyor. Bornovalılar için kaynayan aşure kazanları, Bornovalıları bir araya getirerek birlik ve dayanışma ruhunu canlandırıyor. Etkinliğe tüm Bornovalıları davet eden Başkan İduğ, “Aşure kazanları kaynarken bizim içimizdeki sıcaklığı da hatırlatır, kardeşlik ve sevgi bizim halkımız için vazgeçilmezdir” diyerek duygularını ifade etti.

Başkan İduğ Bornovalıları davet ediyor

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, aşurenin dayanışmanın simgesi olduğunu belirterek, “Her sene Bornovalılarla aşure etkinliğimizde bir araya gelerek birlik beraberlik mesajları veriyoruz. Aşure kazanında olduğu gibi, ülkemizin güzel insanları bir olup kardeşliğimizi güçlendiriyor. Her etkinlikte artan bir ilgiyle daha çok Bornovalı bir araya geliyor” dedi.

Bornovalılar geleneksel aşure etkinliğinde buluşuyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin