1. Haberler
  2. Gündem
  3. Çeşme Belediyesi’nde E-Ruhsat dönemi başlıyor

Çeşme Belediyesi’nde E-Ruhsat dönemi başlıyor

featured

Oran; Çağımızın gerektirdiği teknoloji destekli hizmet anlayışımız doğrultusunda başlattığımız E-dönüşüm sürecinde; E-Ruhsat hizmetini de e Belediye hizmetimize dahil ederek, dijital hizmet kabiliyetimizi zirveye taşıyoruz” dedi.

Çeşme Belediyesi’nde dijital değişim ve dönüşümde attığı adımlarla örnek bir vizyon ortaya koyup, bilişim alt yapısını her geçen gün genişleten Başkan Oran, vatandaşların yapı ruhsatı işlemlerini internet üzerinden daha hızlı ve daha etkin olarak yapmasına imkan vermek amacıyla e-ruhsat başvuru sistemini vatandaşın hizmetine sunuyor. Uygulama aşamasında olan projede kurum içi eğitimler tamamlandı. İkinci aşamada Proje Müelliflerinin eğitimlerinin iki hafta içinde tamamlanacağını belirten Başkan Oran, “Bu uygulama ile vatandaşlarımız belediyeye şahsen gelmeden belediye hizmetlerine kolayca erişerek, zaman ve kaynak tasarrufuyla birlikte hedeflediğimiz dijital ortamın kolaylıklılarından faydalanabilecekler” dedi.

 

“Dijital çağa entegre oluyoruz”

Vatandaşlara daha şeffaf ve daha nitelikli hizmetler verebilmek için dijital ruhsat uygulaması ile belediye hizmetlerini vatandaşın ayağına götüreceklerini ifade eden Başkan Oran, “Hemşerilerimizin yapı ruhsatına dair tüm başvurularını elektronik ortamda yapabilmelerine imkân sağlamış bulunacağız. E-ruhsat başvuru sisteminin sağladığı yeniliklerle vatandaşımız Belediyeye gelmeden ruhsat ile ilgili bütün işlemlerini tamamlayabilecek. Dijital dönüşümün sağladığı bu olanaklardan dolayı vatandaşlarımız zamandan, dosya ve proje çıktılarından tasarruf ederek istedikleri evraklara elektronik ortamdan ulaşabileceklerdir. İmzalarını elektronik olarak atabileceklerdir” dedi.

 

 

 

Çeşme Belediyesi’nde E-Ruhsat dönemi başlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin