1. Haberler
  2. Gündem
  3. CHP İl Başkanı Arsanoğlu’ndan 30 Ağustos mesajı

CHP İl Başkanı Arsanoğlu’ndan 30 Ağustos mesajı

featured

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yıldönümü sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Aslanoğlu yayınladığı mesajda, “30 Ağustosta Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği rota, aydınlık ve güçlü bir Türkiye’nin, yani bizim rotamızdır” sözlerine yer verdi. Aslanoğlu mesajının tamamında şunları dile getirdi;

Büyük Taarruz Meydan Muharebesi Cumhuriyetimizin kuruluşunun en önemli aşamasıdır. O gün; din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan bir araya gelen Anadolu’nun kahraman evlatları işgalci düşmanı ve işbirlikçilerini vatan topraklarından atmış, bağımsızlığımıza el uzatanlara gereken cevabı vermiştir.

Bağımsızlık, eşit yurttaşlık, adalet ve barış ilkesi çerçevesinde kurulan Cumhuriyetimizi yok etmek, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen şer güçler geçmişte olduğu gibi bugünde zaman zaman gerçek yüzlerini göstermektedir. Ancak, bunlara karşı 101 yıl önce nasıl mücadele ettiysek bugün de aynı azim ve kararlılıkla mücadele ediyoruz, edeceğiz.

Askeri alanda kazanılan zaferlerin, siyasi ve ekonomik başarılarla güçlendirilmesi gereğine inanan Yüce Atatürk’ün çizdiği rota, bizler için her zaman aydınlık ve güçlü bir Türkiye’nin yolu olacaktır. Bu yol, esareti hiçbir zaman kabul etmeyen Türk milletinin özgürlük ve barış yoludur. Bu yol, çağdaş uygarlık yoludur.

Tarihin akışını değiştiren destansı 30 Ağustos Zaferi ile bizlere sonsuza kadar yaşanacak bir gururu bahşeden kurtarıcımız ce ebedi başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.

CHP İl Başkanı Arsanoğlu’ndan 30 Ağustos mesajı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin