1. Haberler
  2. Siyaset
  3. CHP Lideri Özel ve Tugay, Torbalı’da vatandaşlarla iftar yaptı

CHP Lideri Özel ve Tugay, Torbalı’da vatandaşlarla iftar yaptı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Torbalı'da yurttaşların iftar sofrasına konuk oldu. Özel, burada İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına değinerek, ateşkes çağrısında bulundu.

featured

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay ile sabah saatlerinde başlattığı İzmir turunu, Torbalı’da yurttaşların iftar sofrasına konuk olarak tamamladı. Özel ve Tugay, Ayrancılar Pazar yerinde binlerce kişinin katılımı ile oruç açtı. İftarın ardından konuşma yapan Özgür Özel, Ayrancılar’a hizmet sözü verildiğini ancak bunların tutulmadığını söyledi. Ayrancı’ların geri bırakıldığını belirten Özel, “Övünç Demir başkan kararlı, Torbalı’ya pozitif ayrımcılık yapacak. Cemil Tugay da aynısını yapacak, hep birlikte çalışıp Ayrancılar’da ne eksikse yerine getirip size sahip çıkacağız” dedi.

Konuşmasında Gazze’ye yer veren Özel, şunları söyledi: 

“Geçtiğimiz aylarda Hamas bir gece yarısı İsrail’in yerleşim bölgelerine saldırıda bulundu. Bu saldırıda masum insanlar hayatını kaybetti. Üzüldük, kınadık ama İsrail buna cevap verirken ne çocuk ne kadın gözetmedi. Hasta gözetmedi. İsrail o günden bugüne saldırılarını sürdürüp on binlerce kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. Ramazan ayı dolayısıyla başlayıp kalıcı olması gereken bir barış için ateşkes için çağrımızı yineliyoruz. Filistin’in yanında ve arkasındayız.”

“YOKSULLUĞU YÖNETMEYECEĞİZ”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin mağdur olan herkesin yanında olacağını vurgulayarak,

“Bundan sonraki süreçte CHP’li belediyeler olarak gerek İsrail’in gerek coğrafyamızdaki mağdur milletlerin, ülkemizdeki mağdurların yanında olmaya devam edeceğiz. Birileri yıllardır yoksulluğu yönetti. Biz CHP olarak yoksulluğu yönetmeye itiraz ediyoruz. Gün gelecek biz yoksulluğu yok edeceğiz. Yoksulluğu yönetmeyeceğiz.

Bunun için belediyelerimiz çalışacak. Belediye başkanlarımız kazandıklarında yakalarındaki parti rozetlerini çıkarıp kendine oy veren, oy vermeyen herkesin başkanı olarak çalışacaklar” diye konuştu.

“İZMİR’İ TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL ŞEHRİ YAPACAĞIZ”

CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay ise 31 Mart’ta yapılacak seçimde güzel bir dönem başlayacağını söyledi. CHP’li belediye başkanları ile bu kente hizmet etmek için hazırlandıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Torbalı’nın alt yapı sorunları ve ulaşım sorunları ile en kısa sürede ilgileneceğiz. İlk yapacağım şey Ayrancılar’da İZTAŞIT’ı başlatmak olacak. Sizlerin ihtiyacı, beklentisi olan her türlü sosyal hizmet tesisleri, sizlerle birlikte karar verilerek yapılacak.

Çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlı ve kadınlarımız için toplumun tüm kesimleri için üstümüze düşen yerel yönetim hizmetini yerine getireceğiz. Sizlerin ailesinden biri olacağız. İzmir’i bu ülkenin en güzel şehri yapacağız. Bu konuda kararlıyız.”

CHP Lideri Özel ve Tugay, Torbalı’da vatandaşlarla iftar yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin