CHP’li Gaziemir adayı Işık mal varlığını afişlerle açıkladı

featured

Yerel seçim öncesi açıkladıkları mal varlıkları ile gündeme gelen CHP’li belediye başkan adaylarına İzmir’den bir yenisi eklendi. CHP Gaziemir Belediye Başkan Adayı Ünal Işık güncel mal bildiriminde bulunurken varlıklarını ayni ve nakdi olarak kamuoyuyla paylaştı. CHP’li Işık, ilçenin görünür yerlerindeki afiş ve billboardlar aracılığıyla mal varlığını herkese duyurdu.

Gaziemir’de siyasi olarak iki dönem meclis üyeliği görevinde bulunan Işık mesleği olan mali müşavirlik hizmeti kazancı ile aileden kalan varlıklarını geçtiğimiz günlerde yaptığı proje tanıtım toplantısında açıklamıştı.

Resmi kayıtlara göre Işık’ın Gaziemir’de kendisine ait bir adet dairesi, Karaburun’da yazlık olarak kullandığı konutu ile Konak Gültepe’de babadan miras hisseli bir adet evi bulunuyor. İki adet arabası olan Işık’ın mal bildirimine göre bankada 232 bin TL ile 12 bin dolar parası görünüyor.

Aday olduğu günden itibaren her alanda “şeffaflık” vurgusu yapan CHP Adayı Işık, mali konularda ve kişisel mal varlıkları konusunda da aşırı hassas olduğunun altını çizdi. Mesleği olan mali müşavirlik nedeniyle para yönetimi, gelir ve gider kalemleri tespiti, bütçe dengesi gibi konuları iyi bildiğini söyleyen Işık, “Bir belediye başkanını sadece kendisi üzerinden değil aile bireyleri üzerinden de değerlendirilmelidir. Onların yaşam şekli, geldikleri durum çok önemlidir. Adeta kendim için kırmızı çizgi olan bu hassas durum; hemşerilerimle aramdaki güvenin de teminatıdır. Belediye başkanı aynı zamanda şehrül emin yani güvenilir insandır. Biz belediye yöneticileri ve idarecileri olarak vatandaşlarımızın vergilerinden kazançlarından alınan paylarla projeler üretiyoruz. Bunun bilincinde ve farkındayız. Proje tanıtım toplantısında da ifade ettiğim gibi; benim, eşim ve çocuklarımın mallarında bulunduğum makamdan kaynaklı bir artış olmayacak. Bu göreve nasıl başlarsam öyle de bitireceğim” diye konuştu.

CHP’li Gaziemir adayı Işık mal varlığını afişlerle açıkladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin