1. Haberler
  2. Siyaset
  3. CHP’li Görkem Duman: “Sosyal projelerimizle emeklilerimizin yanında olacağız”

CHP’li Görkem Duman: “Sosyal projelerimizle emeklilerimizin yanında olacağız”

CHP Buca Belediye Başkan adayı Görkem Duman, yaş almış büyüklerin ve emeklilerin sosyal hayata dahil olabilmesi için gerçekleştireceği projeleri vatandaşla paylaşmaya devam ediyor. Duman "Emekli büyüklerimizin ucuzluk kuyruklarında beklediği bir ortamda büyüklerimizin biraz nefes almasını sağlayacak sosyal projelerimizle onların yanında olacağız" dedi.

featured

Ekonomik koşullar nedeniyle zorluk çeken emeklilerin hem sosyal hayata katılabilmesi hem de motor yeteneklerini kaybetmemesi adına merkezler kuracağını ifade eden CHP Buca Belediye Başkan Adayı Görkem Duman, “Yaş almış büyüklerimiz için kentimizin kamusal park ve bahçelerinde, içinde kafe, berber, satranç ve bilardo salonları gibi alanların bulunduğu sosyal tesisler kuracağız. Bunları ilk planda 5 nokta da planlıyoruz. Buca’nın simge noktalarında yer alacak” dedi. Duman, merkezlerde herkesin faydalanabileceği uygun fiyatlı işletmelerin de yer alacağını belirtti. 

Evde bakım hizmeti ve aşevi

CHP’li Görkem Duman, sosyo-ekonomik olarak yoksunluk içinde bulunan, günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen hasta ve yaşlı bireyler için ise belirli periyotlarda kişisel bakım, kuaför, ev temizliği gibi destek hizmetlerin verileceğini belirtti. Kurulacak aşevi ile hazırlanan yemeklerin yine ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını söyledi.

Hasta nakil aracı

Kentteki ihtiyaçların birinin de hasta nakil aracı olduğunu ifade eden Duman, “Tedavi gören ve sağlık kuruluşlarına gitmekte zorluk çeken hemşehrilerimiz için de Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün bünyesine hasta nakil araçları dahil edeceğiz” dedi.

CHP’li Görkem Duman: “Sosyal projelerimizle emeklilerimizin yanında olacağız”
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin