CHP’li İrfan Önal, “Engelleri birlikte aşacağız”

featured

CHP Bayraklı Belediye Başkan adayı İrfan Önal, engelli vatandaşlar ve aileleriyle bir araya geldi. Projelerini anlatan İrfan Önal, engelli vatandaşla taleplerini dinledi, not aldı.

İrfan Önal, “Göreve geldikten sonra engelleri birlikte aşacağımızın sözünü veriyorum. Engelsiz Bayraklı için mücadele etmeye hazırım. Otizmli bireylerin gelişimine katkı sağlamayı, spor ve motor becerilerini geliştirmeyi, bilişsel, sosyal, duyusal ve fiziksel gelişimlerini desteklemeyi hedefliyoruz. Engellilerin belediye hizmetlerine, kentin imkânlarına kolay ve güvenli bir şekilde erişmesini sağlayacak düzenlemeler yapacağız. Sokakları, kaldırımları, bina girişlerini, ulaşım hatlarını bu amaçla Avrupa Birliği (AB) standartlarına yükselteceğiz” diye konuştu.

CHPli Irfan Onal Engelleri birlikte asacagiz 2

EVDE BAKIM HİZMETLERİ

Evde bakım hizmetlerinin artacağına dikkat çeken Önal, “Uzman kadrolar tarafından yürütülen evde sağlık ve bakım hizmetlerini yaygınlaştıracağız. Eşit ve adil çalışma hayatı ilkesi gereği, engelli vatandaşlarımızın ekonomik hayata daha çok katılmaları için elimizden geleni yapacağız” dedi.

CHPli Irfan Onal Engelleri birlikte asacagiz 1

ENGELSİZ TAKSİ

Engelsiz taksi projesini hayata geçireceklerini açıklayan Önal, “Biz sosyal belediyecilik uygulamalarının yanı sıra vatandaşlarımızın sosyal hayata aktif katılımlarını da önemsiyoruz. Engelli vatandaşlarımız, talep ettikleri takdirde kuracağımız ‘Engelsiz taksi’ ile hem devlet kurumlarındaki işlerine hem de gitmek istedikleri etkinliklere ulaşımlarını sağlayacağız’ diye konuştu.

CHPli Irfan Onal Engelleri birlikte asacagiz 3

ENGELSİZ İŞ YERİ SERTİFİKASI

Önal, “Bayraklı’daki esnafımızla işbirliği içerisinde belirleyeceğimiz standartlar çerçevesinde dükkanlarının engelli vatandaşlarımızın erişimine kolay olmasını sağlayacağız. Engelli rampası ile esnafımızın dükkanını rahatlıkla gezebilecekler. Bu standartları uygulayan işyerlerine de ‘Engelsiz iş yeri sertifikası’ vereceğiz” dedi.

CHP’li İrfan Önal, “Engelleri birlikte aşacağız”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin