1. Haberler
  2. İzmir
  3. CHP’li Turan’dan ödemiş için turizm ve spor mesajları

CHP’li Turan’dan ödemiş için turizm ve spor mesajları

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mustafa Turan, saha çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

featured

İzmir’in çatısı konumundaki Bozdağ’da, Tekke’de ve doğa harikası Gölcük Yaylası’nda esnaflar ve vatandaşlarla buluşan Turan, günü gençlerle halı saha maçı oynayıp tamamladı. Turan, turizm ve spor konusunda Ödemiş’te yeni bir sayfa açacaklarını vurguladı. Hem turizm hem de sporda tesis yatırımlarının önemine dikkat çeken Turan, “Turizm ve spor yatırımları için İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte öncü olacağız” dedi.

CHP Ödemiş İlçe Başkanı Bülent Eker ile birlikte merkezde ve kırsalda mahalle ve esnaf ziyaretlerine yoğun bir tempoyla devam eden CHP Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mustafa Turan, Bozdağ-Salihli karayolu üzerinde yer alan Kırkoluk Dinlenme Tesislerindeki esnaflarla bir araya geldi.

Talepleri ve ihtiyaçları dinleyen Turan daha sonra Bozdağ çarşısında esnaflarla buluştu, Bozdağ’a gelen ziyaretçilerle sohbet etti. Tekke Mahallesi’ne gerçekleştirdiği ziyaretin ardından kış mevsiminde de ziyaretçilerden büyük ilgi gören Gölcük Yaylası’nda ziyaretlerde bulunan Turan, Ödemiş’in turizmden hak ettiği payı alması için çok çalışacaklarını kaydetti.

 

YERELDE KALKINMANIN EN ÖNEMLİ PARÇASI TURİZM

Turan, “Ödemiş’in büyük bir turizm potansiyeli var. Geçmişte bu alanda atılmış önemli adımlar var. Ancak turizmin Ödemiş ekonomisine yeni bir sektör olarak kazandırılması, yeni bir istihdam sahasına dönüşmesi için kaydetmemiz gereken daha çok mesafe var. Geçmişte Türkiye’nin dört bir yanından takımların kamp merkezi olan Gölcük Yaylası’nın yeniden bu kimliğe bürünmesi için hem konaklama tesisi hem de saha yatırımı anlamında Belediyemizin İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte öncü olacağı bir dönemi yaşayacağız. Futbolun tanıtım anlamındaki gücünü de değerlendireceğiz. Bozdağ dört mevsim turizm potansiyeline sahip bir merkezimiz. Kış turizminin yanında yazın da serin havası ile eşine zor rastlanır özellikte. Birgi zaten hem tarih, hem inanç hem de doğa turizminin merkezi noktasında.

Birgi’nin UNESCO Dünya Mirası yolculuğunun yanında tanıtımda da atağa geçeceğimiz projelerimiz hazır. Ödemiş şehir merkezinde Cumartesi Pazarımız ile birlikte Arasta gibi ÖYKAM gibi ilçemize gelenlerin mutlaka görmek istediği değerlerimiz var. Ödemiş mutfağımız da ayrı bir zenginlik. Bu turistik zenginliklerimize Lübbey’i, Bademli’yi ve yayla turizmini de entegre ettiğimizde Ödemiş’te turizmin yeni bir istihdam alanına dönüşmesi sağlanacak. Tanıtım, profesyonel bakış ve süreklilik için bir yol haritasını ilçemizdeki kurumlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve sektör temsilcilerimizle birlikte hazırlayacağız. Yerelde kalkınmanın önemli bir parçası da turizm olacak” dedi.

 

GENÇLERLE HALI SAHA MAÇINDA BULUŞTU

Uzun yıllar futbol oynayan ve yöneticilik yapan Turan, merkezde gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından halı saha maçında gençlerle buluştu. Gençlerle birlikte sahada ter döken Turan, beraberlikle biten maçın ardından tatlı ikramında bulundu. Ödemişli çocukların ve gençlerin daha çok sporla buluşması için yeni tesis yatırımlarına ihtiyaç olduğunu belirten Turan, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzakta sağlıkla gelişmeleri için sporun önemi büyük. Şehrimizin yeni stadyum ve spor kompleksi gibi tesislere ihtiyacı olduğu hepimizin malumu. Gençlerimizin daha güzel bir ortamda sporla buluşacağı, şehrimizi temsil eden takımların daha iyi imkanlara kavuşacağı yeni tesisleri İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Ödemiş’e kazandırmak istiyoruz. Tesisleşme olmazsa olmazımızdır. Tesisleşme ile birlikte Ödemiş’te bu anlamda spora gönül vermiş isimlerin de katkılarıyla merkezde ve kırsalda düzenleyeceğimiz spor okulları ile daha çok çocuğumuz ve gencimiz sporla buluşacak. Bu anlamda projelerimizi de hemşehrilerimizle paylaşacağız. Gençlerimiz için daha başka sürpriz yatırımlarımız da olacaktır” dedi.

 

 

 

 

 

CHP’li Turan’dan ödemiş için turizm ve spor mesajları
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin