1. Haberler
  2. Gündem
  3. CHP’li Yücel: ‘Hak, hukuk, adalet, eşitlik, özgürlük için geliyoruz’

CHP’li Yücel: ‘Hak, hukuk, adalet, eşitlik, özgürlük için geliyoruz’

featured

Seçim çalışmalarına STK ziyaretleri ile devam eden CHP İzmir Milletvekili Adayı Deniz Yücel, “Geçim derdinin ardından hak, hukuk, adalet, eşitlik ve özgürlük en önemli mesele. Ülkemizi bu karanlık ve baskıcı zihniyetten aydınlığa çıkarmak hepimizin görevi! Geliyoruz, Sana Söz!” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Adayı Deniz Yücel, seçim çalışmalarına ikinci bölgenin farklı ilçelerindeki buluşmalar ve Sivil Toplum Örgütleri ziyaretleri ile devam etti. Bayraklı, Bornova, Karşıyaka, Aliağa’da vatandaşlarla buluşan ve esnafı dinleyen CHP’li Yücel, ilçelerdeki farklı gruplarla da dernek ziyaretlerinde buluştu.

TÜM STK’LARIMIZLA BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ!

İzmir Balıkesirliler Derneği, Bornova Çamdibi’nde Makedonya Köprülü Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Bornova Arnavutları Kültür ve Dayanışma Derneği, Nafiz Gürman Gençlik Sosyalleşme ve Yardımlaşma Derneği, Muharip Gaziler Derneği Karşıyaka Şubesi, Karşıyaka Taraftarlar Derneği, Karşıyaka Müteahhitler ve İşadamları Derneği, Karşıyaka Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Mak-Göç), TEMAD (Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği) İl Başkanlığı ve Bayraklı Şubesi’ne yaptığı ziyaretlerde hak, hukuk, adalet, eşitlik ve özgürlüklere vurgu yapılan ortak istekleri dinledi ve “Ülkemizi bu karanlık ve baskıcı zihniyetten aydınlığa çıkarmak hepimizin görevi! Geliyoruz! Birleşe Birleşe Kazanacağız” mesajlarını verdi.

Karşıyaka’da Zübeyde Hanım Parkında ve sahilde keyif yapan İzmirlilerle buluştu, esnafı da ziyaret etti. Örnekköy’de Roman vatandaşlar tarafından şenlik havasındaki karşılanan Yücel, Bornova Yeşilova’da esnafı dinledi, Yeşilova’nın sokaklarında vatandaşlarla bir araya geldi. Bornova Küçükpark’ta gençlerle buluştu. Pınarbaşı’nda akşam saatinde toplanan kalabalıkla bir araya geldi. Pınarbaşı Cemevi’nde canları ziyaret etti. Bayraklı Soğukkuyu’da site toplantısında site sakinlerini dinledi. Eğit-Der Bayraklı Şubesi ziyaretinde insan yetiştirmeye ömürlerini adamış eğitimcilerle bir araya geldi.

 

ÇAKMA MİLİTANLARA DEĞİL GERÇEK KAHRAMANLARA HAKKINI VERECEĞİZ!

Pek çok farklı amaçla bir araya gelen farklı derneklerde üyeleri dinleyen CHP 2. Bölge Milletvekili Adayı Deniz Yücel, “Derneklerimizde ‘Hak, hukuk, adalet, eşitlik ve özgürlük’ üzerine kurulan sohbetlerde geçim derdinin ardından en büyük beklentinin ötekileştirmenin olmadığı, herkesin adalet inancının tam olduğu, hakkını alabildiği ve hak yenmediği bir toplum hayali olduğunu görüyoruz. Mesleki derneklerimizin hak iyileştirmeye yönelik çabaları yıllardır takip ettiğimiz konular. Vatan savunması için yıllarca fedakarca hizmet eden, gerektiğinde gözünü kıpmadan canını veren kahramanlarımız emekli astsubaylar kangren olmuş tazminat ve hak iyileştirme sorununun çözümünü bekliyor. Onların her koşulda yanlarında olduğumuzu ve olacağımızı bir kez daha ifade ediyorum. Millet İttifakı’nın iktidarında tüm kadrolarımızla hakkı yenilen ve görmezlikten gelinen meslek grupları için çalışmalarımız var. Astsubaylar olmazsa uçaklar uçamıyor, gemiler yüzemiyor. Astsubay ordunun bel kemiği. AKP iktidarının SADAT gibi çakma militanlarına değil bu ülkenin gerçek kahramanlarına hakkını vereceğiz, sana söz!” açıklamasını yaptı.

İZMİRLİLERE MİTİNG TEŞEKKÜRÜ

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir mitingi için de İzmir halkına teşekkür eden Yücel, şunları dile getirdi: “Geliyoruz, hak için, adalet için, bu ülkenin öz kaynaklarıyla insanca hep birlikte yaşamak için, hiçbir yavrumuzun yatağa aç girmemesi için, Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir Türkiye için geliyoruz! Gelincik tarlasına çevirdiğimiz İzmir tüm Türkiye’ye umut oldu. Gazi Mustafa Kemal’in devrimlerinin izinden aydınlığa çıkıyoruz! Teşekkürler İzmir’in dört bir yanındaki aydınlık insanları, güzel günler hepimiz için yakın! Sana Söz!”

CHP’li Yücel: ‘Hak, hukuk, adalet, eşitlik, özgürlük için geliyoruz’

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin