Elon Musk Twitter ile devam eden savaşını Twitter üzerinde sürdürüyor

featured

Elon Musk, Twitter CEO’su Parag Agrawal’ı platformundaki botların yüzdesi hakkında halka açık bir tartışmaya davet etti. Reuters’in haberine göre Musk, Agrawal için “Twitter’ın günlük %5’ten az sahte veya spam kullanıcıya sahip olduğunu halka kanıtlamasına izin verin” dedi.

Tesla ve SpaceX yöneticisi, şirkete karşı açtığı davayı desteklemek için bir ileti dizisine yanıt verdikten sonra bu meydan okumayı yayınladı: “Twitter, 100 hesabı örnekleme yöntemini ve gerçek olduklarının nasıl doğrulandığını basitçe gösterirse, anlaşma orijinal şartlarda devam edebilir.

Musk daha sonra takipçileri arasında bir anket başlattı ve onlara sahte hesapların Twitter’ın günlük kullanıcı tabanının yüzde beşinden daha azını oluşturduğuna inanıp inanmadıklarını sordu. İki seçenek “Yes” (Evet) ve “Lmaooo No” (Kahkaha atarak Hayır) olarak sunuldu. Şu anda, oyların büyük bir kısmı hayır yönünde gözüküyor.

Bu harekete Twitter’ın bir yanıt vermesinin pek olası olmadığını söyleyebiliriz. Şirketin Musk aleyhindeki davası 17 Ekim’de başlayacak ve birkaç gün içinde bitebilir. Musk’ın hukuk ekibi, bu hafta yaptığı şikayette, bir Botometer analizinin Twitter’ın yüzde beşten daha az olarak iddia ettiği sahte hesap oranından çok daha yüksek bir oran bulduğunu söylemişti. Şirket, Musk’ın açıklamalarını “olgusal olarak yanlış, yasal olarak yetersiz ve ticari olarak alakasız” olarak nitelendirerek bu yoruma hızla cevap verdi.

Elon Musk Twitter ile devam eden savaşını Twitter üzerinde sürdürüyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin