1. Haberler
  2. İzmir
  3. Eşrefpaşa Hastanesi’nde Başhekim ve yardımcıları istifa etti!

Eşrefpaşa Hastanesi’nde Başhekim ve yardımcıları istifa etti!

Eşrefpaşa Hastanesi’nin depremde zarar gören bölümleri için yapılan bina ihalesine kimsenin girmemesi gerilime neden oldu. Hastane Başhekimi Opr. Dr. Yavuz Uçar ve 3 Başhekim Yardımcısı istifa etti.

featured

İzmir’de her gün 1500 dar gelirli hastanın sağlık hizmeti aldığı Eşrefpaşa Hastanesi’nin depremde zarar gören binaları için yapılacak ihalede yaşanan sorunlar ve kimsenin teklif vermemesi istifa getirdi. Eşrefpaşa Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yavuz Uçar, Başhekim yardımcıları Op. Dr. Bayram Köse, Uzm. Dr. Filiz Dağ ve Uzm. Dr. Gaffar Karadoğan görevlerinden ayrıldı. Hastane yönetiminin yeni binaların yapımıyla ilgili olarak belediye yönetimiyle iletişim kuramaması nedeniyle istifa ettiği öğrenildi.

HASTANENİN KAPANMA İHTİMALİ BİLE VAR

Başhekim Uçar’ın 3 Mayıs Cuma günü hastane doktorları arasındaki Whatsapp grubunda yaptığı paylaşımda istifasını açıkladığı ortaya çıktı. Uçar’ın paylaşımında, “Merhaba arkadaşlar. 14 Ocak 2021 tarihinden itibaren yapmaya gayret ettiğimiz yöneticilik görevlerimizden bugün itibari ile istifa etmiş bulunuyoruz. Tüm gayretimiz 117 yaşına ayak basan Eşrefpaşa Hastanemizin güçlenerek yaşamasıydı. Hastanemizin bilindiği üzere tarihi binası hariç hiç bir binasının ruhsatı yok. İlk ayımızdan itibaren özetlemeye çalıştığımız çalışmaları yaparken ruhsat alma konusunda da yoğun çalışmaya başladık. Parsel birleştirmelerinden tutun da o kadar çok şey ile uğraşıldı ki. Zaten hastane 200 den 150 yatağa indirildiği için norm kadrodaki sorunlarla da mücadele ettik. Kalıcı ruhsatımızın olması ve Hastanemizin kapanmaması için de tek çarenin yeni bina yapımı olduğunu gördük. Uzun görüşmeler, Sağlık Müdürlüğü ve Ankara Sağlık Bakanlığı ziyaretleri yaparak 1 Ağustos 2022 de 2 yıllık yapım süresi izni aldık. Proje ihalesi, İtfaiye Raporları, İnşaat ruhsatı hepsi tam bir sinir harbi tarzında uzun ve yoğun çalışmalar ile sonuçlandı. Sonunda 3 Mayıs 2024 e Yapım İhalesi İzini alındı. 4 firma dosya almasına rağmen maalesef katılan olmadığı için ihale iptal oldu. İş Yeri Hekimliği ücretleri, diğer çalışan arkadaşlarımızın hakları için birebir mücadele verdik. Katılımcı ve demokratik davranmaya her zaman özen gösterdik. Bu süreç içerisinde bize destek olan herkese sonsuz teşekkür ederiz. Bugünden itibaren gördüğümüz lüzum üzerine görevimizden kendi isteğimiz ile ayrılıyoruz. Yeni gelecek yönetici arkadaşlarımızın Eşrefpaşa Hastanesi’nin yok olmaması için yapılanlara ve devam eden projelere sahip çıkmasını diliyoruz. Biz aynı düşünce ve ahlak anlayışımızla, Cumhuriyet’ imizden yaşlı Hastanemize ve mesleğimizle sahip çıkmaya, hekimlik görevimizi yapmaya gücümüz çerçevesinde devam edeceğiz” ifadeleri dikkat çekti.

Eşrefpaşa Hastanesi’nde Başhekim ve yardımcıları istifa etti!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin