1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Gaziemir adayı Doğan’dan sekiz ana başlık altında proje sunumu

Gaziemir adayı Doğan’dan sekiz ana başlık altında proje sunumu

Cumhur İttifakı Gaziemir Belediye Başkan adayı Deniz Doğan, 5 yıllık görevi süresinde yapacağı projelerin sunumunu gerçekleştirdi. Halkının sevdiği, bağrına bastığı bir başkan olmayı gönülden arzu ettiğini ifade eden Doğan, Gaziemir'e hizmet etme arzusuyla yola çıktığını belirterek, ‘Güzel’, ‘Dinamik’, ‘Ulaşılabilir’, ‘Dost’, ‘Güçlü’, ‘Sosyal’, ‘Engelsiz’ ve ‘Mutlu Gaziemir’ olmak üzere sekiz ana başlık altında projelerini anlattı.

featured

Gaziemir Svalinn Hotel’de düzenlenen proje tanıtım toplantısına önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanı, İzmir Milletvekili Dr. Mehmet Kasapoğlu, AK Parti İzmir Milletvekili, Mahmut Atilla Kaya, Mehmet Ali Çelebi, önceki dönem AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, Cumhur İttifakı üyeleri, meclis üyesi adayları, STK temsilcileri, mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı. Gaziemir’e hizmet etme arzusuyla yola çıktığını vurgulayan Doğan, ‘’Bu toplantı bana, Gaziemir için tasarladığımız projeleri ve hizmet vizyonumu daha yakından tanıtma fırsatı sunacak. Öncelikle, Gaziemir benim için sadece bir coğrafi konum değil, aynı zamanda kalbimde derin izler bırakan, köklerimin kaynağıdır. Bu semte olan sevgimin, burada yaşayan her bireyin huzur ve refah içinde yaşaması adına beni harekete geçiren en güçlü motivasyon olduğunu tüm samimiyetimle söylemek isterim. Gaziemir’in benzersiz güzellikleri, derin tarihî zenginlikleri ve etkileyici tabiat dokusuyla birlikte, şimdiye kadar yaşattığı kıymetli mirası geleceğe taşımak adına bir vizyonu paylaşma zamanı geldiğini düşünüyor ve bu kapsamlı hedeflere ulaşmak için, siz değerli Gaziemirli hemşehrilerimle birlikte bu yolda yürümeyi amaçlıyorum. Bugün, sizlere sunacağım projelerde önceliğimiz; katılımcılık, şeffaflık, adil bir yönetim anlayışı ve herkesin refah içinde yaşamasını sağlamak olacak. Bu ilçede yaşayan her bireyin taleplerini, önerilerini ve beklentilerini ön planda tutarak, Gaziemir’i daha yaşanabilir ve sürdürülebilir bir kent haline getirmek için ben ve ekibim olanca gücümüzle bu projeleri hazırladık. Dileğim; sizlerle birlikte bu güzel projeleri hayata geçirmek, güzelim ilçemizi kalkındırmak ve geleceğe daha umutlu bir bakış açısıyla ilerlemek. Bu toplantı sonrasında ve belediye başkanlığı görevim süresince sizlerden gelecek geri bildirimler, benim için çok kıymetli olacak ve projelerimi şekillendirirken bu değerli görüşleri göz önünde bulunduracağım. Hep birlikte, daha güçlü ve daha müreffeh bir Gaziemir için yola çıkıyoruz. Bu heyecan verici sürecin başlangıcında burada olmanızdan memnuniyet duyuyorum. Şimdi, teknik ekip de hazırsa projeleri sizlere daha detaylı bir şekilde anlatmak istiyorum.’’ İfadelerini kullandı

 

Botanik bahçe kuracağız…

Gaziemir’i tüm yönleriyle ele alan projelerini ‘Güzel’, ‘Dinamik’, ‘Ulaşılabilir’, ‘Dost’, ‘Güçlü’, ‘Sosyal’, ‘Engelsiz’ ve ‘Mutlu Gaziemir’ olmak üzere sekiz ana başlık altında gruplara ayırdıklarını ifade eden Gaziemir Belediye Başkan adayı Deniz Doğan, ‘’’Güzel Gaziemir’ derken, adı üstünde hem güzel hem de yaşayanların içini açan, onlara güzel duygular bırakan çalışmaları hedefledik. Bu doğrultuda ilk proje olarak botanik bahçeden bahsetmek istiyorum. Botanik bahçe görüntülerimiz ekrana gelsin, şöyle bir izleyelim akabinde anlatayım. Botanik Bahçeleri her zaman sevmişimdir ancak bu projeyi tasarlarken bundan 310 yıl önce Gaziemir’de yaşamış eski İngiliz konsolos William Sherard’ın sahibi olduğu ve yaklaşık 12.000 bitkiye ev sahipliği yapan ve kaynaklarda dünyanın 4. Botanik bahçesi olarak geçen botanik bahçeden esinlendiğimi söylemek isterim. Bu doğrultuda Ege Üniversitesince envantere alınan bitkiler, belediyemiz tarafından tesis edilecek botanik bahçede değerli halkımızla buluşacak. Her tarafın çeşit çeşit bitkilerle bezendiği, süs havuzları ve içerisinde ördekler, balıklar barındıran bir alan planlıyoruz. Bu alan içinde bir de Levanten köşkü oluşturarak burayı da belediyemizin restoranı olarak yine misafirlerimizin kullanımına açacak ve gelenlerin hem uygun hem de kaliteli yemekler eşliğinde; ailesiyle, eşiyle, dostuyla keyifli vakit geçirmesine olanak sağlayacağız.’’ dedi.

 

Amfi Tiyatro yapacağız

Güzel Gaziemir için önemsediği bir diğer projenin ise amfi tiyatro projesi olduğunu belirten Doğan, ‘’Amfi tiyatrolar bu topraklarda yaşayan geçmişteki uygarlıkların oldukça kıymetli bir mirası. Biz hem bu mirasa bağlı kalarak hem de ılıman iklim kuşağında olmamızın avantajıyla tiyatrolara, konserlere, kültürel ve sosyal etkinliklere ev sahipliği yapacak böyle bir mekân arzusu içindeyiz. Tıpkı Efes’te olduğu gibi zeytin ağaçlarının içinde konumlandıracağımız bu amfi tiyatro; 3500 kişi kapasiteli olması, şehir merkezine yürüme mesafesinde olması ve içinde otopark barındırması sebebiyle çok fazla ziyaretçi ağırlayacağından emin olduğumuz bir proje.’’ dedi.

 

110.000 metrekare alan üzerine gölet…

Heyecanla müjdesini vermek istediğim bir diğer proje de Gölet projesi olduğunu vurgulayan Belediye Başkan adayı Deniz Doğan, ‘’Gaziemir’imizde yeşil alanları artırmak, daha fazla yürüyüş alanı oluşturmak için bu projeye çalıştık. 110.000 metrekare alan üzerine inşa etmeyi planladığımız gölet, içerisinde; kafeterya, seyir terası, gözlem kulesi, bisiklet ve yürüyüş yolları barındıracaktır. Bu bölge tamamen trafiğe kapalı olarak tasarlandı. İçerideki temiz havanın korunması ve alanın gürültüden uzak kalması için misafirlerimiz gölet girişine yapacağımız otoparka araçlarını bırakabilecekler. Bu sayede misafirlerimiz ailesiyle hem harika bir deneyim yaşayacak hem de güvenli bir biçimde piknik yapabilecek. Göletlere doğru kuracağımız iskeleler de yine bu projeyle beraber hayata geçirilecekler arasında.’’ açıklamasında bulundu.

 

Mesire alanları yapılacak…

Gaziemir’in doğusu ve batısının ormanlık alanlardan oluştuğunu ifade eden Doğan, şunları söyledi; ‘’Bu ormanlık alanlarda oluşturacağımız mesire alanları bir yandan doğayla içe içe dinlenme tesisi olarak kullanılırken öte yandan açık havada spor ve oyunlara ev sahipliği yapacak. Gaziemirlilerin sosyalleşmesi için güzel havalarda en çok vakit geçirmek istediği yerler mesire alanlarımız olacak.’’