Gazilerden Başkan Tugay’a “Babası bizimle savaşa katıldı, kendisi de bize emanet”

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karşıyaka Şubesi ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İzmir Şubesi’ni ziyaret etti. Dernek başkanları, babası da gazi olan Tugay için “Babası bizimle savaşa katıldı, kendisi de evlat gibi bize emanet” dedi.

featured

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, CHP Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Yıldız İşçimenler Ünsal’ın ve CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Levent Güçlü ile birlikte Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yaşayan Anıtlar’ dediği gazileri ziyaret etti. Başkan Tugay’ı, “Sayın Başkanım evinize hoş geldiniz” diyerek karşılayan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karşıyaka Şube Başkanı Halil Taşçı, Tugay’ın gazi babasından kendilerine emanet olduğunu belirtti. Taşçı şöyle dedi: 

9k= - Egesonhavadis

“Hem üzülüyor hem seviniyoruz. Başkanımız uzağa gidiyor diye üzülüyoruz, ama daha yukarıya gidiyor diye seviniyoruz. Şemsiye büyüyor. Bizimle bir bağı var, o kopmaz artık. İzmir’imize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah daha çok çalışacak, daha çok yorulacaksınız ama daha çok hizmet vereceksiniz diye düşünüyorum. Karşıyaka’da bizimle olan diyaloğunuz ve yardımlarınızdan dolayı tüm gazilerimiz adına teşekkür ederim. 5 yıl çok rahattık, halen rahatız. Kendisinden çok memnununuz. Babası bizim arkadaşımızdı, bizimle savaşa katılmış. Kendisi de evladı olarak bize emanet. Çok gururlu, mutlu, onurluyuz gaziler adına. Hayırlı uğurlu olsun. Yolunuz açık olsun. Anlattıklarım zannediyorum Yıldız başkan için mesaj yerine ulaşmıştır. Biz çabucak kalbi kırılan insanlarız. Her zaman memlekete canını kanını dökmüş insanların saygın bir şekilde onurlandırılmasını bekliyoruz. İnşallah Başkanımızın yeri doldurulur ve gazilere yönelik hizmet üretilir diye düşünüyorum.”

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İzmir Şubesi Başkanı Recep Doğru da ziyaretten memnun olduklarını ifade etti.