1. Haberler
  2. İzmir
  3. Halk konut Kooperatifleri’nden Cemil Tugay’a çağrı!

Halk konut Kooperatifleri’nden Cemil Tugay’a çağrı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile hayata geçirilen Halk Konut’ta yerel seçim sonrası verilen sözler için çağrıda bulunuldu. Halk Konut Kooperatifleri adına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’a çağrıda bulunan Halk Konut 18 Kooperatif Başkanı Ahmet Pirinç, “Cemil Tugay katıldığı bir TV programında ‘Halkkonut kooperatifleri hiç merak etmesin’ diyerek İZDEDA ve Haydar Özkan ile bütün sorunlarımızı çözeceklerini söylemişlerdir. Bu sözlerin yerine getirilmesini bekliyoruz” dedi

featured

İzmir’de 30 Ekim 2020 tarihinde Seferihisar açıklarında yer alan Samos Fay Hattında gerçekleşen 6,9 büyüklüğündeki yıkıcı deprem sonrası depremzedelerin çözüm bekleyişi devam ediyor.

Gerek hükümet kanadından verilen sözlerin tam olarak yerine getirilmemesi gerekse yerel yönetimler tarafından alınan kararların hayata geçmemesi sonrası çözümsüz kalan depremzedeler, kendi sorunlarını ortadan kaldırabilmek için son olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleidği Halkkonut Kooperatifi adı altında kooperatifleşme yoluna gitmiş ancak artan inşaat maliyetleri ve emsal artışı kararının mahkemeye taşınması ile yine evsiz kalmış ve bekleyişe geçmişti.

31 Mart seçimlerinin ardından ise depremzedeler gözünü yeni yönetimin atacağı adımlara çevirmiş durumda.

SÖZLER YERİNE GETİRİLSİN

Bu kapsamda Halk Konut 18 Kooperatif Başkanı Ahmet Pirinç Halk Konut Kooperatifleri adına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’a çağrıda bulunarak, “Kooperatiflerin seçim sonrası durumunun ne olacağı ile ilgili seçimden önce Cemil Bey ile iletişim sağlanmış ve kooperatiflerin kurumsal bir yapıya dönüştürülmesi konusunda ve sorunlarımızın çözümü adına kendilerinden sözler alınmıştır. Hatta katıldığı bir TV programında Halkkonut kooperatifleri hiç merak etmesin İZDEDA ve Haydar Özkan ile bütün sorunlarımızı çözeceklerini söylemişlerdir. Bu sözlerin yerine getirilmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇOBAN: KREDİYİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

İZDEDA Başkanı Bilal Çoban ise kooperatif üyeleri ile bir araya geldiklerini belirterek toplantı ile ilgili, “Halk Konutu’n sistemsel olarak düzene girmesi ve mevcut sorunların çözülmesi için Halk Konut yönetim kurulu üyeleri ile İZDEDA’da toplantı düzenlendi. Toplantıya katılan Halk Konut yöneticileri ruhsat süresinin ve ihale süresinin aşırı uzun olmasından ve belediye yetkililerinin gerekli inisiyatifleri alarak iş ve işlemleri hızlandırmadığını bildirdiler. Bu nedenle inşaatların çok yavaş ilerlediğini bu nedenle de zaten mevcut olan finansal zorluğun daha da arttığını bildiriler.Ayrıca belediye şirketlerinin Halk Konuta yeteri kadar önem vermediklerinden şikayet ettiler. Bizlerde tüm sorunların İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’a ileteceğimizi ve en kısa zamanda sorunların çözümü ile ilgili ger dönüş bekleyeceğimizi kendilerine aktardık. Dünya Bankası kredisi ile ilgili sorunu da yakından takip ettiğimizi ve bakanlık ile onlarca görüşme yaptığımızı, bakanlık görevlilerinin sorunun çözümü için ciddi bir çaba sarf ettiğini, çok kısa zamanda güzel haberler almayı beklediğimizi kooperatif üyelerine aktardık” ifadelerini kullandı.

Halk konut Kooperatifleri’nden Cemil Tugay’a çağrı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin