1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Hamza Dağ, ‘Büyük İzmir’ mitinginde konuştu

Hamza Dağ, ‘Büyük İzmir’ mitinginde konuştu

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleşen mitingde bir konuşma yaptı. Dağ, "İzmirli daha yaşanabilir bir İzmir hak ediyor!" dedi.

featured

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleşen mitingde bir konuşma gerçekleştirdi.

Başkan Adayı Hamza Dağ’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar ise şöyle:

“Kıymetli İzmirli hemşehrilerim, Bugün şehrimizde; Türkiye Yüzyılı’nın mimarı, gerçek belediyeciliğin öncüsü, eser ve hizmet siyasetinin ustası, Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanım, bugün burada bulunan kalabalığın heyecan ve coşkusunun kaynağı hem sizlere hem de İzmir’imize duyulan sevdadır. Bu heyecan ve coşku inşallah eşsiz İzmir’imizde yeni bir hikayenin başlayacağının da mesajıdır. 20 yıldır AK Parti çatısı altında, şehrime ve ülkeme hizmet etme gayretinde bulunduk. Çok şükür ki Recep Tayyip Erdoğan gibi bir ustanın tedrisatından geçmek nasip oldu. Bu çatı altında, liderimizin öncülüğünde, millet merkezli siyasetin önemini öğrendik…Eser ve hizmet siyasetini öğrendik..

“ŞEHRİMİZİN GELECEĞİNİ KAZANMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Kader gayrete aşıktır. Biz gayretle, samimiyetle çalışmak zorundayız. Evet bugün hep birlikte bir yol yürüyoruz. Bu yol, uzun bir yoldur. Bu yol, millete hizmet yoludur. Millete hizmetin sonu olmaz. Biz bu yola, sonunda yalnızca seçim zaferi olan bir yol olarak bakmıyoruz. Bu zafer bizim için bir son olamaz ancak ve ancak bir başlangıç olacaktır. İzmir’imizin her bir ilçesindeki belediye başkanlarımızla birlikte milletin sevdası olmak gayesiyle hareket ediyoruz. Teşkilatlarımızla, yol ve dava arkadaşlarımızla, şehrimizin geleceğini kazanmak gayesiyle çalışıyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanım, Biz, dertli olanlarız. Biz, şehrinin, insanımızın derdiyle dertlenenleriz. İnanıyoruz ki derdi olan derman arar. Bizim dermanımız, Eşsiz İzmir’imizin layık olduğu hizmetlere kavuşabilmesidir. Bizim dermanımız, gençlerin yolunu açmak, kadınların umudu olmak tüm hemşehrilerimizin gönlünü kazanmaktır.

İZMİRLİ DAHA YAŞABİLİR BİR İZMİR HAK EDİYOR

Bugün artık İzmir’in ihtiyacı olan, İzmir’e 22 yıldır nice hizmetler kazandırmış merkezi yönetimle, uyum içerisinde çalışacak bir İzmir Büyükşehir Belediyesi’dir. Çünkü, biz İzmir’in potansiyelinin farkındayız. Çünkü, biz İzmir’in zenginliğinin bilincindeyiz. Çünkü, biz İzmirlinin daha yaşanabilir bir İzmir’i hak ettiğine inanıyoruz. Biliyoruz ki; şehrimizin potansiyelini harekete geçirmek, Eşsiz İzmir vizyonuyla mümkündür. İnanıyoruz ki; İzmir’imizin kronik sorunlarının çözüleceği günler, gerçek belediyecilik ile yakındır.

KENDİMİZE, VİZYONUMUZA VE SİZLERE GÜVENİYORUZ

‘Eşsiz İzmir Vizyonu’ çerçevesinde projelerimizi açıkladık. O günden itibaren de İzmir’imizin dört bir yanında ortaya koyduğumuz vizyonu anlatıyoruz. Bu vizyon, İzmir’in marka değerini artıracak, İzmir’e kazandıracak, İzmir’e nefes aldıracak bir vizyondur. Daha güzel yaşanabilecek bir İzmir hayalimiz var. Ulaşımda, çevre ve şehircilikte, kentsel dönüşümde, altyapıda, gençlikte, eğitimde, 31 Mart’tan sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak İzmir’in gerçek potansiyelini ortaya çıkaracaktır. Kendimize güveniyoruz, vizyonumuza güveniyoruz. Sizlere güveniyoruz. 22 yılda, ülkemize binlerce kilometre yol yapıldı, havalimanları açıldı, ülkemizin her bir noktası demir ağlarla örüldü… Önümüzdeki dönemde de bizler; Yeni Çevreyolu’nu, Körfez Geçişi’ni, alternatif yolları, yeni raylı sistem ağlarını kusursuz bir şekilde İzmir’imize kazandıracağız.

ÇİĞLİ ATIK SU ARITMA TESİSİ’Nİ KOKMAYAN HALE GETİRECEĞİZ

Hizmet siyasetimiz, ‘Üzerine toprak dökelim, üstünü örtelim’ denen Haliç’i tertemiz eden, denizleri ve plajları dünyanın gıpta ettiği bir seviyeye taşımıştır. Bu azim ve kararlılık, bizlerde Çiğli Atık Sur Arıtma Tesisi’nin rehabilitasyonu ile Körfez’i; tertemiz, masmavi, kokmayan hale hızlıca getireceğiz.

150 bin konutun dönüşümünü, 50 bin sosyal konutu, 4 yeni yöre kenti yapacağız. Her türlü riske karşı dirençli bir İzmir’i inşa edeceğiz. Daha güvenli ve yaşanabilir bir İzmir için kollarımızı çoktan sıvadık, canla başla, gece demeden gündüz demeden çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Bundan ufacık bir şüpheniz olmasın.

İZMİR’İN ARTIK YALNIZCA DAĞLARI DEĞİL, SOKAKLARI DA ÇİÇEK KOKACAKTIR

Yerli ve milli teknoloji hamlemiz neticesinde kendi uçağını, gemisini, denizaltısını, arabasını yapan bir noktaya geldik. Bu adanmışlık, Alsancak Bilişim Vadisi’yle, Teknoparklarla, yazılım merkezleriyle İzmir’i üretimin ve teknolojinin öncü şehri yapacaktır.

Çevreyi ve doğayı önceleyen anlayışımız Türkiye’yi ağaçlandırmada Avrupa birincisi yapmıştır. Bu çevre bilinci, İzmir’e 450 bin metre kare yeşil alan kazandıracak, İzmir’in havasını tertemiz edecektir. İzmir’in artık yalnızca dağları değil, sokakları da çiçek kokacaktır.

HEP BİRLİKTE YENİ BİR HİKAYE YAZACAK MIYIZ?

Bereketli topraklarıyla, çalışkan insanıyla şehrimize tarımda yeni bir vizyon kazandıracağız. Gençlerin üniversiteden sonra iş hayatına kolaylıkla atılabildiği bir İzmir’i tesis edeceğiz. Söz veriyoruz, İzmir’imiz için birlikte çalışacak, şehrimizi layık olduğu seviyeye yine birlikte taşıyacağız. Biz İzmir’e verdiğimiz sözü tutmak için durmak, yorulmak bilmeyeceğiz. 7 gün 24 saat çalışacağız. Şimdi sizlerden de bir söz istiyorum; 31 Mart’tan sonra İzmir’imizde hep birlikte yeni bir hikaye yazacak mıyız? Yılmadan, yorulmadan çalışarak hemşehrilerimizin desteğiyle İzmir’imizi gerçek belediyecilik ile tanıştıracak mıyız? İzmir’in çocuklarına, gençlerine, kadınlarına, umut dolu bir gelecek inşa etmek için varımızla yoğumuzla çalışacak mıyız?”

Hamza Dağ, ‘Büyük İzmir’ mitinginde konuştu
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin