1. Haberler
  2. İzmir
  3. “Hedef Tertemiz Karşıyaka” kampanyası başladı

“Hedef Tertemiz Karşıyaka” kampanyası başladı

Karşıyaka Belediyesi, kent genelinde yoğunlaştırdığı temizlik çalışmalarını halkın desteğiyle daha etkin hale getirmek için “Hedef Tertemiz Karşıyaka” sloganıyla yeni bir farkındalık kampanyası başlattı. ‘Pırıl Teyze’ karakterinin temizlik kurallarına uyma çağrısı yaptığı afişler, dev ilan panolarında yerini aldı. Belediye Başkanı Yıldız Ünsal “Çağdaşlığın en önemli gereklerinden biri olan çevre bilincini güçlendirecek, birlikte pırıl pırıl bir kent yaratacağız” dedi.

featured

Başkan Yıldız Ünsal’ın daha sağlıklı, yaşanabilir ve çağdaş bir kent yaratma vizyonu ile temizlik hizmetlerini yoğunlaştıran Karşıyaka Belediyesi, vatandaşların destekleriyle çalışmalarını daha etkin hale getirmeyi amaçlıyor. Bu anlayışla tasarlanan farkındalık kampanyası, “Hedef Tertemiz Karşıyaka” sloganıyla uygulamaya konuldu. Çevrenin temiz tutulması için halkın uyması gereken kurallar www.karsiyaka.bel.tr adresli kurumsal internet sitesinde yayımlanırken, ‘Pırıl Teyze’ karakteriyle duyarlılık çağrısı yapılan görsel tasarımlar hazırlandı.

İlk etapta ilçenin en merkezi konumlarındaki dev ilan panolarında yayımlanan görsellerde, “Çevremizi korumak ve geleceğe daha yaşanabilir bir kent bırakmak için durmaksızın çalışıyoruz. Sizlerin de desteğiyle, birlikte başaracağız” ve “Daha temiz bir Karşıyaka için kurallara uyalım” ifadeleri kullanıldı. Ayrıca görsellerde, web sitesindeki kurallar sayfasına yönlendiren bir karekod da yer aldı.

BAŞLICA KURALLAR

Kampanya çerçevesinde vatandaşlardan özellikle çöp atma kurallarına ve başta Karşıyaka Çarşısı olmak üzere belirli yerlerdeki saatli çöp toplama programına uyulması isteniyor. Sivrisinek ve karasineklerin çoğalmaması için balkon ile bahçelerde alınabilecek önlemler ve sokak hayvanlarının beslenmesinde dikkat edilmesi gereken konular paylaşılıyor. Ayrıca ortak kullanım alanları olan parkların temizliği ve çocukların güvenliği için uyulacak kurallar sıralanıyor. İlerleyen süreçte bu kurallara uymayanlar hakkında ceza uygulaması yapılması planlanıyor.