1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Helil Kınay, “Karabağlar’ı gençlerle, mahalle meclisleriyle yöneteceğim”

Helil Kınay, “Karabağlar’ı gençlerle, mahalle meclisleriyle yöneteceğim”

Cumhuriyet Halk Partisi Karabağlar Belediye Başkan Adayı Helil Kınay, mahalle ziyaretleri ve çalışmalarına devam ediyor. Muhtarlık ve esnaf ziyaretlerinin ardından Kınay, CHP Karabağlar İlçe Örgütü’nün en yaşlı üyesinin evine misafir oldu. En Genç Meclis Üyesi Adayı Ayça Gülenç ile birlikte ziyareti gerçekleştiren Kınay; parti emekçilerinin emeklerine teşekkür ederek, “Karabağlar’da partimizin tüm üyeleri ile tüm sokaklarda gücümüzü artıracağız” dedi.

featured

Daha güzel bir Karabağlar için çalışacağız

CHP Karabağlar Belediye Başkan Adayı Helil Kınay, ziyaretlerine Arap Hasan Mahallesi Muhtarı Hülya Torun ile başladı. Mahallenin sorunları ve bu sorunlara yönelik çözüm önerilerinin konuşulduğu ziyarette Kınay, mahalleleri ortak yönetim anlayışıyla yöneteceğini belirterek daha güzel bir Karabağlar için çalışacaklarını ifade etti.

Resim dersine konuk oldu

Arap Hasan Mahallesi Muhtarlığı ziyareti sonra mahalleyi gezen Kınay, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Ziyaret sırasında semt merkezine de giden Kınay, burada eğitmenlerle sohbet ederek kursiyerlerin resim dersine konuk oldu. Kursiyerlerle sohbet eden Kınay; kadınların, çocukların ve gençlerin sosyalleşerek eğitim aldığı projelerin çoğalacağını ifade etti.

Karabağlar’ı gençlerle, mahalle meclisleriyle yöneteceğim

Gerçekleştirdiği ziyaret esnasında vatandaşların sorunlarını dinleyen Başkan Adayı Kınay, Karabağlar’da yaşanan sorunları birlikte çözeceklerini belirterek, “ Karabağlar’ı gençlerle, meclislerle, mahalle komisyonları ile yöneteceğim” dedi.

Her mahallemizle ilgili farklı projelerimiz var

Arap Hasan Mahallesi’nde gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından Kınay, Günaltay Mahallesi Muhtarı Sakine Özdem’i ziyaret etti. Karabağlar’da pek çok kadının elinin ve emeğinin olduğunu ifade eden Kınay, “Her mahallemizle ilgili farklı projelerimiz var. Karabağlar’da çocuklarımızın sokakta oynayabileceği değişimi sağlayacağız” dedi. Çalışmalarına seçimden sonra hızla başlayacaklarını kaydeden Kınay, “Herkesin birçok projesi var. Ancak biz yıllardır nasıl olduğunu anlatmaya rçalıştıklarımızı şimdi yaşama geçirmeye geliyoruz. Hayata geçmeyen sözlerin, Rafta duran projelerin bir anlamı yok, biz yaşamın içinde olan çalışmaları büyüteceğiz..” dedi.

Cemil Tugay’ın Proje lansmanına katıldı

Esnaf ziyaretlerinin ardından Başkan adayı Kınay, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay’ın proje lansman toplantısına katıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek projeler hakkında bilgi veren Tugay, ulaşım projeleri içinde Yaşayanlar Üst Geçidi ve Karabağlar – Gaziemir Metrosu ile ilgili projeleri anlattı. Doğa ile uyumlu, enerji ve atık yönetimi konusunda çözümlerini geliştiren bir kent için projelerini paylaşan Tugay, CHP ‘nin Belediye Başkan adayları arasında Başkan Adayı Kınay’ın çevre mühendisi, Çevre Mühendisleri Odası Başkanı olarak da yıllardır yürüttüğü çalışmalar olduğunu vurgulayarak uzman ve liyakatlı kadrolar ile yeni nesil belediyecilik anlayışında kentimizin vizyonu ve çalışmalarında İzmir’in tüm ilçeleri ile yeni nesil belediyecilik anlayışı ile bir arada olacağını ifade etti.

Herkes için eşitliği büyüteceğimize inanıyorum

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Cemil Tugay’ın lansman toplantısının ardından Kınay, Muammer Akar Mahallesi Muhtarı Sıtkı Kuzu’yu ziyaret etti. Mahalledeki vatandaşların yaşadığı sorunların konuşulduğu ziyarette Başkan Adayı Kınay, mahalleyi muhtarlarla beraber yöneteceğini ifade ederek, “Genç, yaşlı, kadın veya çocuk diye bir ayrım yapmadan, herkes için eşitliği büyüteceğimize inanıyorum” dedi.