1. Haberler
  2. Siyaset
  3. İzmir Adayı Hamza Dağ’dan amatör kulüplerin hocalarına müjde

İzmir Adayı Hamza Dağ’dan amatör kulüplerin hocalarına müjde

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, "Hep içimde olan şuydu; bir gün belediye başkanlığı nasip olursa, Gençlik ve Spor Bakanlığı bir taraftan yapacak, biz bir taraftan. Bakanlık 50 halı saha yapacaksa, biz de 50 tane yapacağız" dedi.

featured

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ seçim çalışmaları kapsamında bugün Çiğli’de, Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğiyle yapımı tamamlanan Altın Genç Spor Kulübü’nün açılışını gerçekleştirdi. Hamza Dağ’a, Cumhur İttifakı Çiğli Belediye Başkan Adayı Murat Gökçekaya da eşlik etti.

Açılış öncesi bir konuşma gerçekleştiren Dağ, birçok yerde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile böyle halı sahalar yaptıklarını belirterek, “Burası da Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapılmış bir iş. Köylerde de yaptık, okulların bahçelerinde de yaptık. Ancak hep içimde olan şuydu; bir gün belediye başkanlığı nasip olursa, Gençlik ve Spor Bakanlığı bir taraftan yapacak, biz bir taraftan. Bakanlık 50 halı saha yapacaksa, biz de 50 tane yapacağız” ifadelerini kullandı.

“İzmir ‘ağabey’ hüviyetini kaybetme noktasına gidiyor”

İzmir’in Ege Bölgesi’nin ağabeyi olduğunu vurgulayan Dağ, “Bir süredir İzmir Ege Bölgesi’nin ağabeyi hüviyetini kaybetme noktasında gidiyor. İnşallah 1 Nisan’dan itibaren bizim Büyükşehir Belediye Başkanlığımızda bu konuda da adımlar atacağız. İzmir Ege Bölgesi’nin daha önce olduğu gibi yine ağabeyi olmaya devam edecek. Buralarda da tesisleşmeyi yapacağız. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yaptığımızın ötesinde Büyükşehir Belediyesi olarak da biz yapacağız” dedi.

Amatör kulüplerin hocalarına müjde

Hamza Dağ, sporcu öğrencilere eğitim veren amatör kulüplerin hocalarına da müjde verdi. Dağ, “İzmir’in kulüplerinin en azından birer tane hocasını istihdam etme, böyle öğrencilere ders verme, onlarla zaman geçirme, onlara sporu sevdirme olduğu gibi şahsi olarak örnek olma noktasında yapacakları işlerde destekçileri olacağız. Her kulüpten bir hocanın maaşını Büyükşehir Belediyesi olarak biz karşılayacağız. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Daha sonra kulübü gezen Dağ, sporcularla fotoğraf çektirdikten sonra alandan ayrıldı.

İzmir Adayı Hamza Dağ’dan amatör kulüplerin hocalarına müjde

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin