İzmir esnafının yeni başkanı Yalçın Ata oldu

featured

İzmir esnafının yeni başkanı Yalçın Ata oldu. İzmir esnafı, kentteki 150 bin esnafın çatı kuruluşu olan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (İESOB) yeni başkanını ve yönetimini seçmek için sandık başına gitti. Uzun yıllardır İzmir İESOB Başkanlığı görevini sürdüren Zekeriya Mutlu’nun, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri öncesinde milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etmesi sonrası İESOB, olağanüstü genel kurul kararı adlı. Milletvekili adayı gösterilmeyen Zekeriya Mutlu başkanlık görevine yeniden talip olurken İzmir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yalçın Ata da başkanlığa aday oldu. Balçova’da bir otelde gerçekleşen olağanüstü genel kurulda İzmir esnafı yeni başkanı ve yönetim kurulu üyelerini seçti.

Oy kullanma işlemi saat 17.00’da sona erdi. Yalçın Ata 510 oy alırken Mutlu ise 463 oyda kaldı.  İzmir esnafının yeni Başkanı Yalçın Ata oldu. Uzun yıllar sonra yaşanan başkan değişikliğiyle İESOB’da yeni dönem başladı.

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından mutluluktan gözyaşlarına hakim olamayan İESOB’un yeni Başkanı Ata, “Esnaf ve sanatkarlar teşkilatımız bize bu görevi verdiği için çok mutluyum” dedi.

İzmir esnafının yeni başkanı Yalçın Ata oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin