1. Haberler
  2. Gündem
  3. İzmir Valisi Köşger’den İzmir Körfezi itirafı

İzmir Valisi Köşger’den İzmir Körfezi itirafı

featured

İzmir Körfezi’nin kirliği ve kötü koku sorunu yeniden kent gündeminin en önemli maddesi oldu. 5 Haziran Dünya Çevre Günü‘nde düzenlenen etkinlikte İzmir Körfezi’nden atık çıkarıldı. İzmir Valisi Köşger, “Körfez hala kirli” dedi. Görev süresince Körfez’de yüzme vaadini ortaya atan Tunç Soyer, kirliliğe de kötü kokuya da çare olacak bir icraat yapmadı. Soyer dün Dünya Çevre Günü’nde sözünü yinelerken, Körfez’de yapılan deniz temizliği ise İzmirlileri gerçeklerle yüzleştirdi.

Haziran Dünya Çevre Günü’nde İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte polis ve Sahil Güvenlik ekipleri körfezden atıkları çıkararak temizlik yaptı. Burada açıklama yapan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “Denizlerin oksijen üretimindeki önemini; alglerin, ormanların çok çok üstünde bir işe yaradığını yeni yeni idrak ediyoruz. Biraz evvel denize baktık ve maalesef İzmirliler olarak biz de denizimizi çok temiz tutamamışız.

Yani arkadaşlar temizlemiş olmasına rağmen hala körfezimiz kirli. Bugünleri vesile kılarak, bizden sonraki kuşakları ve dahi bizleri, bu konuda şuurlandırmak ve farkındalığımızı artırmak için bu tür faaliyetlerin, etkinliklerin faydası olacağını değerlendiriyorum. İnşallah çevremizi, bütün florayı, faunayı, börtüyü, böceği, kuşu bir emanet olarak biz de terakki ederiz ve onları gözümüz gibi koruruz. Dünyayı daha yaşanılası bir hale getirip, gelecek kuşaklara teslim ederiz” dedi.

İzmir Valisi Köşger’den İzmir Körfezi itirafı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin