1. Haberler
  2. Gündem
  3. İzmir’den giden dalgıçlar Munzur Çayı’nda kaybolan 3 kişiyi arıyor

İzmir’den giden dalgıçlar Munzur Çayı’nda kaybolan 3 kişiyi arıyor

featured

İzmir İtfaiyesi Suda Arama Kurtarma Ekibi’ne bağlı dalgıçlar, Tunceli Munzur Çayı’nda kaybolan Baran Aslantaş, Azad Demiral ve Mehmet Can Demiral’ın bulunması için seferber oldu. 5 dalgıç Munzur Çayı’nın soğuk sularında kayıp 3 kişiyi bulmak için mücadele ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Suda Arama Kurtarma Ekibi’ne bağlı dalgıçlar, Tunceli’nin Munzur Çayı’nda kaybolan Baran Aslantaş, Azad Demiral ve Mehmet Can Demiral’ın bulunması için bölgede yürütülen çalışmalara destek veriyor. Tunceli İtfaiyesi ve bölgeye diğer illerden gelen itfaiye ekipleri ile birlikte çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi dalgıçları, zaman zaman debisi yükselen ve su sıcaklığı yaklaşık 6 santigrat derece olan Munzur Çayı’nda kayıp 3 kişiyi bulmak için günlerdir bölgede çalışma yürütüyor.
Dalgıçlar ses dalgaları ile çalışan ve suyun altındaki cisimlerin boyutunu, uzaklığını, sahip olduğu verileri tespit eden sonar cihazı ile dip taraması yapıyor. Sonar cihazından elde edilen veriler doğrultunda Munzur Çayı’nda şüpheli bulunan yerlerde dalış yapılıyor. Dalgıçlar ayrıca akan su üzerinden de tarama yapıyor. Suyun debisinin yüksek olduğu bölgelerde karşı kıyıya hat çekip rafting botuyla da tarama yapılıyor. Çalışmalar 45 kilometrelik hatta sürüyor.

Otomobile ulaşıldı
21 Nisan’da Tunceli’nin Ovacık ilçesine Diyarbakır’dan gelen 3 kişi otomobille Munzur Çayı’na düştü. Geçen Salı günü su altında kalan araç düştüğü yerden 200 metre uzaklıkta bir kayanın altında bulundu. Kaybolan 3 kişiyi arama çalışmaları aralıksız devam ediyor.

İzmir’den giden dalgıçlar Munzur Çayı’nda kaybolan 3 kişiyi arıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin