1. Haberler
  2. İzmir
  3. İzmirliler müjde: 90 dakika aktarma artık ücretsiz oldu!

İzmirliler müjde: 90 dakika aktarma artık ücretsiz oldu!

İzmir’in ulaşımında önemli bir konu haline gelen 90 dakika ücretsiz ulaşım hakkı, Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından onaylandı.

featured

İlk binişten itibaren 90 dakika ücretsiz aktarma yapan yapılmasına olanak sağlayan sisteme ilişkin teklifler, UKOME tarafından iki kez reddedilmişti. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın seçim vaatleri arasında yer almıştı.

TCDD’DEN ŞARTLI ONAY

Ulaşım düzenlemesinde gecikme sebeplerinin başında gözüken ‘İZBAN’da TCDD zararı’ konusunda da kritik bir gelişme yaşandı. Hükümet kanadının TCDD’nin İZBAN’daki zararının İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanması ve bunun hangi kaynaktan karşılanacağının açıklanması şartı ile ‘evet’ oyu kullandığı öğrenildi.

TUGAY’DAN AK PARTİ İZMİR İL BAŞKANI SAYGILI’YA TEŞEKKÜR

Bunun üzerine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunarak,” “Kıymetli hemşehrilerim, Toplu taşımda 90 dakika ücretsiz aktarma UKOME Genel Kurulu’nda bu kez kabul edildi. Seçimden önce verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. UKOME’de kararın oy birliği ile çıkmasında, Bakanlık ve diğer kurumlarla kurduğu iletişimle katkı veren AK Parti İzmir İl Başkanı Sayın Bilal Saygılı’ya çok teşekkür ediyorum. Değerli hemşehrilerimizin kent yaşamlarını kolaylaştırma yolunda tüm kurumlarla yapıcı iş birliği çabalarımız devam edecektir.” ifadelerine yer verdi.

İzmirliler müjde: 90 dakika aktarma artık ücretsiz oldu!
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin