İZSU İzmir tarihinin en büyük yatırımlarını tanıtacak

İZSU Genel Müdürlüğü, İzmir’in içme suyu ve atık su hizmetlerinde yarım asırdır yaşadığı altyapı sorunlarına yenilikçi çözümler bulmak amacıyla beş yıl önce başlattığı çalışmalar doğrultusunda; kente kazandırdığı 28 milyar TL’lik yatırımları 22 Ocak Pazartesi günü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenleyeceği ‘Büyük Altyapı Yatırımları Toplu Açılış ve Temel Atma’ töreninde tanıtacak.

featured

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yönetim vizyonu çerçevesinde İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) Genel Müdürlüğü tarafından 28 milyar TL’lik yatırımla hayata geçen ve İzmir’in 50 yıllık altyapı sorunlarını çözüme kavuşturan projelerin tanıtılacağı ‘Büyük Altyapı Yatırımları Toplu Açılış ve Temel Atma’ töreni için geri sayım başladı.

Z

‘Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Proje’ yaklaşımına uygun olarak; İzmir tarihinin en büyük projelerine imza atan ve sürdürülebilir çevre yatırımlarını hayata geçiren İZSU Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikte, beş yıllık süreçte yapılan projeler tanıtılacak.

9k=

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in katılacağı ve İzmir’in farklı noktalarından canlı yayın bağlantılarının gerçekleştirileceği programda, Torbalı ve Ayrancılar Yazıbaşı İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesislerinin kapasitelerini artıracak temel atılacak; İzmir genelinde 300 kilometreyi bulan yağmur suyu ayrıştırma hattının Buca’da tamamlanan etabı devreye alınacak.

2Q==

İzmir’in yağmur suyu altyapı ağını beş yıl içinde yüzde 50 genişletmeyi başaran İZSU Genel Müdürlüğü’nün programı, Cumhuriyet Meydanında saat 11.00’de başlayacak.

9k=

İZSU İzmir tarihinin en büyük yatırımlarını tanıtacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin