1. Haberler
  2. Gündem
  3. Karşıyakalı genç atletler 19 Mayıs için piste çıktı

Karşıyakalı genç atletler 19 Mayıs için piste çıktı

featured

Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Atletizm Yarışları” Semra Aksu Atletizm Pisti’nde gerçekleştirildi. U-14, U-16 ve U-18 kategorilerinde yapılan organizasyona, toplam 150 Karşıyakalı genç katıldı. Kıyasıya mücadeleye sahne olan müsabakalar sonunda ilk 3’e girenlere madalyaları törenle takdim edildi.

“ATA’MIZA YAKIŞIR SPORCULAR OLUN”

Türk atletizminin efsane ismi, Karşıyakalı Semra Aksu da törene katılarak sporcuların heyecanına ortak oldu. 19 Mayıs onuruna gerçekleştirilen yarışlarda gençlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Aksu, “Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’. Yıllarca atletizm yaparken hep bu şiarda kalmaya çalıştım. Sizlerden de beklentimiz Ata’mıza yakışır sporcular olmanızdır. Hepiniz spor kültürü içinde kalın, ailelerinizin, evlerinizin şampiyonu olun, bu yeter. Daha önce 19 Mayıs çerçevesinde hep yüzme, basketbol, voleybol, hentbol, futbol etkinlikleri olurdu. Karşıyaka bu yıl ilk kez sporların anası olan atletizm yarışlarına şahitlik etti. Biz Karşıyakalıyız, biz yaparız. Biz bunu çok iyi biliyorduk ama bu müsabakaların yapılması için böyle bir tesise ihtiyaç vardı. Bunun için hepinizin huzurunda Karşıyaka Belediye Başkanımız Sayın Dr. Cemil Tugay’a bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

“HAVUZ İÇİN ONAY BEKLİYORUZ”

Başkan Tugay da konuşmasında şunları kaydetti: “Ülkemizin yetiştirdiği en büyük sporculardan, en değerli atletlerden biri olan Semra Aksu ile aynı havayı solumanın, onun adını taşıyan pistimizde sizlerle birlikte olmanın onurunu yaşıyorum. Kendisine karşı sevgimiz, saygımız ve hayranlığımız her zaman sürecek. Çocuklarımızın, gençlerimizin onu örnek almasını diliyorum. Bu atletizm pisti ile beraber hayal ettiğimiz, Mavibahçe’nin ilerisindeki boş alanda yaşama geçirmek istediğimiz bir olimpik yüzme havuzu projemiz var. Bakanlık onaylarsa havuzumuzu da yapacağız. Karşıyaka’nın genlerinde bütün sporlar var ama atletizm ve su sporlarının yerleri çok ayrı. Atletizmi Karşıyaka’da özel yapan Semra Aksu’dur. Su sporlarında da aynı başarıyı gösterme potansiyelimiz çok yüksek.”

HEDEF SPORDA ÖNCÜ KENT

Karşıyaka’yı sporda öncü kent haline getirmek için çalıştıklarını vurgulayan Tugay “Ben spora gönül vermiş tüm gençlerimizi, çocuklarımızı kutluyorum. Bu yolda çalışmaya devam etmelerini diliyorum. Ailelerinden de ricam; çocuklarındaki potansiyeli, spor sevgisini desteklemeye devam etmeleridir. Biz Belediye olarak Karşıyaka’yı kültürde, sanatta, doğaya ve canlıya sahip çıkma çabalarında olduğu kadar sporda da öncü kent yapmak istiyoruz. Bunun için gerek tesis, gerek eğitim, gerekse de altyapı konularında elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam edeceğiz. Yarışlarımızı düzenleyen çalışma arkadaşlarıma, sporcu çocuklarımıza, aileleri ve eğitimcilerine teşekkür ediyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun” diye konuştu.

YARIŞ SONUÇLARI

U-14 ERKEKLER: 1. Tavil Güney Özdemir, 2. Bora Tekçam, 3. Emre Gümüş

U-14 KIZLAR:      1. Naz Anık, 2. Duru Su Oktar, 3. Derin Aktaş

U-16 ERKEKLER: 1. Rüzgar Nazcan, 2. Poyraz Mesut Yersel, 3. Rüzgar Meral

U-16 KIZLAR:      1. Zeynep Ecrin Patırgan, 2. Damla Arın, 3. Lal Çelik

U-18 ERKEKLER: 1. Ozan Güleryüz, 2. Ege Kutluyurt, 3. Mehmet Efe Kurşun

U-18 KIZLAR:      1. Simya Ellez, 2. Simge Puğ, 3. Selen Duru Demirtaş

Karşıyakalı genç atletler 19 Mayıs için piste çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin