1. Haberler
  2. İzmir
  3. Kemalpaşa Belediyesi E-Ruhsat hizmetine geçiyor

Kemalpaşa Belediyesi E-Ruhsat hizmetine geçiyor

Kemalpaşa Belediyesi, çağın gereksinimleri doğrultusunda teknoloji destekli hizmet anlayışını benimseyerek, E-dönüşüm sürecinde önemli bir adım atıyor.

featured

Kemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Türkmen, vatandaşların yapı ruhsatı işlemlerini daha hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için E-Ruhsat hizmetini hayata geçiriyor.

KEMALPAŞA DİJİTAL ÇAĞA UYUM SAĞLIYOR

Kemalpaşa Belediyesi, dijital çağa ayak uydurma kapsamında E-Ruhsat hizmetini hayata geçiriyor. Bu hizmet, işlemleri daha hızlı ve verimli hale getirmeyi amaçlıyor. E-Ruhsat hizmeti, vatandaşların belediyeye gelmeden evrak kayıt, durum ve takip işlemlerinin online olarak kontrol edebilmelerine imkan sağlayacak. Bu hizmet, imar durumu, numarataj işlemleri, ruhsat işlemleri ve yapı ile ilgili evrakların online olarak tüm işlemlerini gerçekleştirmeyi mümkün kılacak. E-Ruhsat hizmeti, Kemalpaşa Belediyesi web sitesi ve e-devlet sistemi ile entegre bir şekilde çalışacak. Ayrıca, Kemalpaşa Belediyesi proje sahiplerini tüm süreçlerle alakalı SMS ve E-Mail yolu ile bilgilendirme olanağı da sunacak. 2024 yılı içerisinde vatandaşlar tarafından kullanılmaya başlanacak sistem önemli ölçüde tasarruf sağlanmasına da olanak verecek.