1. Haberler
  2. İzmir
  3. Kemalpaşa’da haşerelere karşı mücadele çalışmaları hızlandırıldı

Kemalpaşa’da haşerelere karşı mücadele çalışmaları hızlandırıldı

Kemalpaşa Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ilaçlama ekipleri, karasinek, sivrisinek ve larva gibi haşerelere karşı mücadele çalışmalarını hızlandırdı.

featured

Kemalpaşa’nın her mahallesinde düzenli olarak gerçekleştirilen ilaçlama çalışmaları, Nisan ayından itibaren larva ve uçkun mücadelesi olarak devam ediyor. Karasinek, sivrisinek ve larva gibi haşerelere karşı yapılan çalışmalar, mevsim sonuna kadar kontrol altında tutulmasını hedefliyor.

HAŞERELERLE MÜCADELEDE KAPSAM GENİŞLETİLDİ

İlaçlama çalışmaları, Kemalpaşa Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından iş birliği ile yürütülüyor. Nisan ayından itibaren daha yoğun bir şekilde derelerde, sulak alanlarda, çöplerde, ızgaralarda ve rögar kapaklarında ilaçlama yapılarak sivrisinek ve karasinek oluşumu engelleniyor. Ayrıca, hamam böceklerinin yumurta dönemlerinde de ilaçlama çalışmaları yapılıyor.

“ÇALIŞMALAR YIL BOYU SÜRÜYOR”

Kemalpaşa Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Belediyemize ait 4 adet araç üstü ULV cihazıyla ilaçlama çalışmaları, havaların ısınmasıyla birlikte Nisan ayında başlamış olup, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin vektörle mücadele ekibi tarafından da toplam 2 araçla taban mücadelesi, larva ve uçkun ilaçlama faaliyetleri yıl boyunca sürdürülmektedir. Ayrıca, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda fare, böcek ve kene gibi haşerelere karşı ilaçlama faaliyetleri de yıl boyunca yapılmaktadır” denildi.

Kemalpaşa’da haşerelere karşı mücadele çalışmaları hızlandırıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin