1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Kırkpınar’ın projeleri Bayraklı’yı heyecanlandırdı

Kırkpınar’ın projeleri Bayraklı’yı heyecanlandırdı

Cumhur İttifakı Bayraklı Belediye Başkan Adayı Bilal Kırkpınar'ın, ‘Yepyeni bir Bayraklı’ sloganıyla gerçekleştirdiği lansman toplantısı büyük beğeni topladı. Kırkpınar'ın sunumunu coşku ve heyecanla karşılayan Bayraklılılar "Yaparsa AK Parti yapar, yaparsa Kırkpınar yapar." sloganları attı.

featured

Cumhur İttifakı Bayraklı Belediye Başkan Adayı Bilal Kırkpınar, Bella Vista Event’te proje tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Kırkpınar’ın Bayraklı için proje ve hedeflerini anlattığı lansmana önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanı, İzmir Milletvekili Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar ile MHP ve AK Parti teşkilatlarının yanı sıra çok sayıda Bayraklılı vatandaş katıldı. Vatandaşlar, Kıkrpınar’ı yoğun tezahürat ve alkışlarla karşıladı. “Yaparsa AK Parti yapar, yaparsa Kırkpınar yapar.” sloganları atan Bayraklılar, Kırkpınar’a bağrına bastı.

 

“Yepyeni Bir Bayraklı” sloganıyla projelerini anlatan Kırkpınar, “Bayraklı’nın gelişimi ve refahı için yola çıkmış bir aday olarak karşınızdayım ve sizlerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum. Bayraklımızı İzmir’in parlayan yıldızı haline dönüştürmek için ilçemizde hayata geçireceğimiz projeleri sizlerle paylaştığımız bu lansman toplantımıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bayraklımızı adım adım dolaştığımızda gördüğümüz acı manzaralara sebep olanlar, yıllardır hizmetsiz bıraktıkları ilçemize kayıp yıllar yaşatanlar, istiyorlar ki projeler yerine ideolojiler yarışsın. Bayraklımızın meseleleri tartışılmasın.” dedi.

 

Kırkpınar açıklamasını şöyle sürdürdü:

 

“Vicdanınıza sorun’’

Bu seçimin tek bir sorusu var: Bayraklımızda araçlara 3-4 ayda bir alt takım değiştiren altyapı ve yollardan memnun muyuz? Pazar yerlerinden, yeşil alanlardan, parklardan, oyun alanlarından, rekreasyon alanlardan, spor komplekslerinden, ne yazık ki her mahallede söz verilip de yapılmayan kreşlerden, taziye evlerinden, düğün salonlarından, uygulanması mümkün olmayan imar planlarından ve kentsel dönüşümden, her seçim döneminde umutlandırılıp sonra kaderine terk edilen ihtiyaçlı vatandaşlarımız için vaat edilen sosyal desteklerden, sokaklarda başıboş ve bakımsız bırakılan sokak hayvanlarından, her sabah ve akşam çileye dönüşen trafikten, tam 2,5 yıldır onay bekleyen yeni yapı müracaatları ve projelerden, her dönem sözler verildiği halde yüz üstü bırakılan yaşlı ve engelli vatandaşlarımızdan memnun muyuz değil miyiz? Bu soruyu samimi olarak vicdanımıza sorduğumuzda aldığımız cevap seçimin kaderini belirleyecektir.

 

 “En iyisini yapacağımızdan şüpheniz olmasın”

İşte burada çıkmış olduğum bu yolda, sizlerin desteğiyle birlikte, şeffaf yönetim anlayışıyla, katılımcı ve adaletli bir belediyecilik anlayışını hayata geçireceğimizden emin olabilirsiniz. Bayraklı’nın sorunlarını dinleyecek, çözüm odaklı projeler üretecek ve birlikte hareket ederek bu projeleri hayata geçireceğiz. İhtiyaç duyduğunuz her an yanınızda olacağız. Sizlere daha iyi bir gelecek sunabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan şüpheniz olmasın.

 

“Birlikte başaracağız”

Eğitimden sağlığa, çevre korumasından kültürel etkinliklere kadar her alanda Bayraklımızın potansiyelini maksimum seviyeye çıkarmak için çalışacağız. Gençlerimizin ve kadınlarımızın güçlenmesi için çalışacak, dezavantajlı kesimleri de unutmayacağız. Halkımızın katılımını ve desteğini her zaman ön planda tutarak, birlikte hareket edeceğiz. Bu güzel ilçemizin geleceği için birlikte el ele, omuz omuza çalışacağız. Sizlerin desteğiyle, Bayraklı’yı daha da güzel yarınlara taşıyacağız. Birlikte başaracağız! Yaşam kalitesi yüksek, hizmette dünya standartlarını aşmış, belediyecilikte öncü bir Bayraklı vizyonumuzla, şimdi sizlere Yepyeni bir Bayraklı’nın kapısını açacak projelerimizi tanıtmaya başlıyorum:

 

“Afetlere dayanıklı, dirençli, güvenli Bayraklı’’

Bayraklı Belediyesi garantörlüğünde, “Yerinde Yaşam” anlayışımızla ve kurmuş olduğu finansal modelle tüm hane sahiplerinin kabul ettiği, kent kimliğine uygun, dayatma olmadan gönül rızası ile yerinde bir dönüşümü gerçekleştireceğiz. Başta dar gelirli vatandaşlarımıza olmak üzere belediye imkanlarıyla sosyal konutlar üreteceğiz. Burada vatandaşımızla müteahhidi baş başa bırakmayacağız. O zaman müteahhidin inisiyatifine terk etmiş oluyoruz. Bayraklı belediyesi garantörlüğünde, şartları vatandaşlarımızdan yana olacak şekilde oluşturacağız.

 

“Kira öder gibi ev sahibi olacaklar”

Orta hasarlı evlerimiz için, hemşehrilerimizin seçeceği yarısı bizden kampanyası veya rezerv alan uygulaması oluşturacağız. Yarısı bizden kampanyasında, Bayraklı Belediyesi ve kurmuş olacağı finansal modelle yapılacak protokol ile vatandaşların depreme dayanıklı evlerine yerleşmelerini Bayraklı Belediyesi garantörlüğünde sağlayacağız. Rezerv alan uygulaması ile hak sahibi ve orta hasarlı evi olan vatandaşlarımız öncelikli olmak üzere uygun fiyatlı ve kira öder gibi ev sahibi olmasını sağlayacağız.

 

‘’Depreme karşı önlemleri alınmış Bayraklı’’

Belediye tarafından bütün yapılara ücretsiz riskli yapı tespiti sağlayacağız. 2020 İzmir depremi sonrası oluşan hasarlı yapılara ait yeni yapı müracaatlarının daha hızlı ve ivedilikle incelenerek yapı ruhsatlarını onaylayacağız. Afetlere hazırlık eğitimleri verilip erken uyarı sistemleri kuracağız.

 

“Doğal Afet ve İklim Değişikliğine Hazırlıklı, Sürdürülebilir Bayraklı”

Deprem dışındaki en büyük doğal afet olan sel baskınlarından ilçenin en az şekilde etkilenmesi için mevzuatta yer alan taşkın analizi yapılarak risk haritalarını oluşturacağız. Taşkın analizinde elde edilen verilere göre sel vb. afetlere dayanıklılığı artıracak dönüşümleri ve kalıcı önlemleri alacağız. Köklü altyapı değişimiyle, yağmur gidişleri, mazgallar, bu kalıcı önlemleri sağlamış olacağız.