Konak Adayı Çankırı, “Biz öyle yapay zekâ ile aday belirlemedik”

Cumhur İttifakı Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı Time35 TV’nin konuğu oldu. Mustafa Tübcel ile Gündeme dair programında önemli açıklamalarda bulundu.

featured

KONAK ADAYLIĞI NASIL ORTAYA ÇIKTI? 

Konak Başkan Aday Çankırı “İzmir aşkı ile konak aşkıyla çıktı. Şu an görüyoruz ki ilk vekilliğimizde başlayan o heyecan o sinerji o zaman nasıl oluştuysa şu an başkan adaylığında da aynı sinerji oluştu. Biz Konak’ta başaracağız ve kazanacağız. O yüzden emin adımlarla da yürüyoruz. Bu adaylık süreci çok hızlı gelişti. Herhalde en keyifli kampanyalardan bir tanesi. İlk duyduğumda çok heyecanlandım. 3 dönemdir vekillik yapıyorum ama belediye başkanlığı ayrı bir şey. Cumhurbaşkanımız, Hamza Dağ Başkanım ile birlikte arayarak Konak Adaylığını oy birliği ile karar verdiklerini söylediler. Bende bunun altından kesinlikle destekleriyle kalkacağımı söyledim.”

 2Q==

“SAİT BAŞDAŞ TEŞKİLAT VE DAVA ADAMI”

Adaylık sürecini anlatan Çankırı “Biz öyle yapay zekâ ile falan aday belirlemedik. Bizim alt yapısı olan bir sistemimiz var. 2019 seçimleri bitince hemen çalışmalara başladık. Alamadığımız yerler için araştırmalar yapar adaylarımızı hemen hazırlarız. Üç dört senedir Konak Belediye Başkan Adaylığı için Sait Başdaş başkanımı hazırlıyorduk. Cumhurbaşkanımız ile sahnede konuşma esnasında son dakika benim adaylığım söz konusu olunca Sait Başkanım ilk benden duysun istedim ve onu arayarak bana tebliğ ettiğinizi söyledim. Onun da bana çok güzel bir yorumu oldu. Onu da size aktarmak istiyorum dedim. Cumhurbaşkanımız da nedir o dedi. Sait Başkanım bana ‘kendime bir çalışacaksam sana on çalışacağım vekilim dedi” dedim. Cumhurbaşkanımız da omzuna vurarak teşkilat adamı işte dava adamı diyerek aramızda böyle güzel bir sohbet geçti.”