1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Konak Adayı Mutlu, “Bütün enerjimi sadece hizmete adayacağım”

Konak Adayı Mutlu, “Bütün enerjimi sadece hizmete adayacağım”

Saha temaslarını tüm hızıyla sürdüren CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, “Bu dönem farklı bir belediyecilik hizmeti ile gönüllere dokunmak istiyoruz. Herkes sadece belediyecilik yapacak, siyasetle uğraşmayacak. Bütün enerjimi sadece hizmete adayacağım” dedi.

featured

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak Belediye Başkan Adayı Mimar Nilüfer Çınarlı Mutlu, seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’ni (ESİAD) ziyaret ederek güne başlayan CHP’li Mutlu, hemşehri dernekleriyle temaslarını da sürdürdü. İzmir Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği ile İzmir Denizlililer Derneği’nin yöneticileriyle bir araya gelen Mutlu, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği İzmir Şubesi’ni de ziyaret etti. Partisinin belediye başkan adaylarıyla birlikte 20. yılına giren Birgün Gazetesi’nin dayanışma yemeğine katılan Mutlu’nun son durağı ise Anadolu Birliği Derneği’nin düzenlediği ‘İzmir İçin El Ele Sivil Toplum Buluşması’ oldu.

GÜNE ESİAD ZİYARETİYLE BAŞLADI

İş dünyasıyla temaslarını sürdüren CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, gün içerisinde ilk olarak Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’ni (ESİAD) ziyaret etti. Başkan Sibel Zorlu ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Mutlu, yeni dönemde hayata geçirilebilecek iş birliği çalışmaları üzerine fikir alışverişinde bulundu. Konak’ın herkesin yolunun geçtiği bir yer olduğunu belirten Mutlu, “Konak bölgesi ve sorunlar birbirinden çok farklı. Bu kadar farklı bir yapıyı mutlu etmek ve birlikte huzur içerisinde yaşamasını sağlamak gerekiyor. Dönüşüm önemli bir konu, mutlaka yapacağız. Önce vatandaşlarımızla toplantılar düzenleyeceğiz. Halkın ve yatırımcının içine sinecek şekliyle uygulamaya başlayacağız. Yurt dışı fonlarını şimdiden araştırıyoruz. Geldiğimizde zaman kaybetmek istemiyoruz. Yerelden, 2028 yılında iktidara giden yolu çizeceğiz” dedi.

ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Zorlu da, “Adaylığınızı tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz. Konak’ta bir kadın başkan görmek bizleri gururlandıracak. Biz ESİAD olarak hem Büyükşehir hem de ilçe belediyeleri ile ortak çalışmaların içerisindeyiz. Sizlerle de ortaklık yaparak sorunlara çözüm bulmak isteriz” ifadelerini kullandı.

İLK GÜNDEN ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAĞIZ

Başkan Adayı Mutlu, daha sonra İzmir Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Kadir Canpolat ve üyeler tarafından ilgiyle karşılanan Mutlu’ya “Konak’ı çok iyi yerlere taşıyacağınızdan eminiz. Daima yanınızdayız” sözleriyle destek verildi. Ziyarette talepleri dinleyerek not alan Mutlu, belediyecilik vizyonu ve hedeflerinden bahsederek, “Belediyecilikte fark yaratmak istiyorum. Kamunun olanaklarından herkes eşit yararlanacak. Her mahallenin aynı yatırımları alması için çaba göstereceğiz. Ülkenin bir numaralı gündemi deprem, insan hayatından önemli bir şey yok. Daha şimdiden yapacağımız kentsel dönüşümün finansı konusuna kafa yoruyoruz. İlk günden çalışmaya başlayacağız. Mimarlar Odası’ndaki deneyimim nedeniyle kenti, sorunları ve çözüm önerilerini biliyorum. 4 yıl Büyükşehir Belediyesi’nde yöneticilik yaptım. Eksikleri mahalle mahalle çıkardık. Çocukların 24 saat açık kütüphanelere, gençlik merkezlerine ihtiyacı var. Müzik kursları çok pahalı. Belediye bunları finanse edebilir. Parası olmayan da kentin olanaklarından yararlanmalı. Belediye bu konuda üzerine düşen kısmı yapacak” diye konuştu.

BÜTÜN ENERJİMİ HİZMETE ADAYACAĞIM

Ardından CHP Konak İlçe Başkanı Ozan Ali İlgazi ile birlikte İzmir Denizlililer Derneği’ni ziyaret eden Mutlu, Dernek Başkanı Veli Kasap ve üyeler tarafından karşılandı. Konuşmasında sosyal belediyecilik vurgusu yapan Mutlu, şunları söyledi: “Bu dönem farklı bir belediyecilik hizmeti ile gönüllere dokunmak istiyoruz. Herkes sadece belediyecilik yapacak, siyasetle uğraşmayacak. Ben bütün enerjimi sadece hizmete adayacağım. Alzheimer ve demans hastaları ile yalnız yaşayanların ihtiyaçlarına çok fazla el atacağımız bir dönem olacak. Bu dönem engelli ve evde bakım hizmetlerini çok geliştireceğiz. Sosyal belediyecilik için geliyoruz. Bugüne kadar hep tutabileceğim sözleri verdim. Bugünlere çok temiz bir sicille geldim. Hep birlikte çalışacağız.”