1. Haberler
  2. Gündem
  3. Konak Belediye Meclisi mayıs ayı toplantısını gerçekleştirdi

Konak Belediye Meclisi mayıs ayı toplantısını gerçekleştirdi

featured

Mayıs ayının ilk toplantısını gerçekleştiren Konak Belediye Meclisi’nde belediyenin bir aylık faaliyetlerinin sunumuyla birlikte yapımı tamamlanan Beştepeler Sosyal Tesisi ve Kapalı Pazaryeri’nin de tanıtımı yapıldı.

 

Konak Belediye Meclisi, mayıs ayının ilk toplantısını Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Başkan Vekili Mahmut Esat Aslan’ın yönettiği oturumu CHP Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğullarından, MHP Konak İlçe Başkan Yardımcısı Kayhan Derya, İyi Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hüseyin Baysak ve İbrahim Kansoy ve Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Taner Deniz de takip etti. Toplantı açılışında her ay olduğu gibi belediyenin bir aylık faaliyetlerinin sunumu yapılırken, yakın zamanda hizmete açılacak Beştepeler Sosyal Tesisi ve Kapalı Pazaryeri’nin tanıtım filmi de izlendi. Öte yandan belediyenin dijital arşivinin de geçtiğimiz ay uygulamaya konduğu açıklandı.

 

Uluslararası projeler ikinci oturuma yetişecek

 

Bakanlıktan gelen önergeler arasında yer alan, Konak Belediyesi ve Sosyal İklim Derneği ortaklığında yürütülen “Clocalization-Localization for Climate Change Adaptation” projesi ile Konak Belediyesi, Almanya Hamm Belediyesi, İtalya Saluzzo Belediyesi ve Sosyal İklim Derneği ortaklığında yürütülen “Konak Climate and Environment Education Centre (Konak İklim ve Çevre Eğitim Merkezi)” projesinin uygulanması hakkındaki önergeler ilgili komisyonlara havale edildi. Meclis başkanı, komisyonlardan, önergelerin meclisin ikinci oturuma yetişecek şekilde görüşülmesini istedi.

 

Otobüsler afet bölgeleri için tasarlanacak

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Konak Belediyesi’ne ücretsiz olarak devrettiği iki adet otobüsün kabulü de onayladı. Otobüslerin, deprem felaketi başta olmak üzere doğal afetlerin ardından afet bölgelerinde acil ihtiyaç olan tuvalet ve banyo ihtiyacının giderilmesi amacıyla kullanılacağı açıklandı. Yapılacak teknik düzenlemelerin ardından otobüslerden biri tuvalet diğeri ise banyo olarak kullanılmak üzere dizayn edilecek.

Konak Belediye Meclisi mayıs ayı toplantısını gerçekleştirdi
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin