1. Haberler
  2. Eğitim
  3. MEB açıkladı: İlkokul öğrencileri de sınıfta kalacak

MEB açıkladı: İlkokul öğrencileri de sınıfta kalacak

İlkokul öğrencilerinin 100’lük sistem üzerinden değerlendirilmesi uygulamasına 2023/2024 Eğitim Öğretim Yılı itibariyle son verildi. Söz konusu uygulamaya bir de öğrencilere sınavın kaldırılması uygulaması eklendi.

featured

2023-2024 eğitim öğretim yılında İlkokullarda not uygulaması kaldırıldı. İlkokulda öğrenim gören öğrencilere sınav uygulaması yapılmadığı için öğretmenler öğrencilerin ders durumlarını belirli görevleri yerine getirip getirmediğine göre değerlendirecek.

İlkokul öğrencilerinin sınıfta kalıp geçmelerine velileri karar verecek. Öğretmenlerinin sınıfta kalması gerektiğini düşündükleri öğrenciler için velileriyle bir görüşme yapılacak. Söz konusu görüşme neticesinde çocuğunun sınıfta kalması gerektiğini düşünen veliler okula bir dilekçe verecekler. Söz konusu dilekçe neticesinde öğrenciler bir sonraki eğitim öğretim yılına yine aynı sınıfta devam edecek.

İlgili düzenleme ilköğretim kurumları yönetmeliğinin 31. Maddesinde açıklanmıştır.

MADDE 31 – (1) (Değişik:RG-25/6/2015-29397) İlkokullarda öğrencilere sınıf tekrarı yaptırılmaması esastır. Ancak; istenilen yeterlik düzeyine ulaşamamış ilkokul öğrencilerine, velinin yazılı talebi üzerine, ilkokul öğrenimi süresinde bir defaya mahsus olmak üzere sınıf tekrarı yaptırılabilir.

MEB açıkladı: İlkokul öğrencileri de sınıfta kalacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin