1. Haberler
  2. İzmir
  3. Ödemiş’in kavşakları renkleniyor

Ödemiş’in kavşakları renkleniyor

Ödemiş Belediye Başkanı Mustafa Turan’ın, “Peyzaj Ödemiş” projesi kapsamında çalışmaları hızla devam ediyor. Çiçeklerle, süs bitkileri, süs taşları ve ışıklandırmayla donatılan kavşaklar adeta bir renk şölenine dönüşüyor.

featured

Ödemiş Belediyesi, Ödemiş Süs Bitkileri Kooperatifi ve sektör temsilcileri ile yapılan çalışmaları kapsamında ilçe merkezindeki kavşaklarda yenileme ve aydınlatma çalışmaları devam ediyor.

Süs bitkileri sektörü temsilcileri ile birlikte yapılan “Peyzaj Ödemiş” projesi kapsamında üç kavşağın düzenlenmesi tamamlandı. Gündüz ve gece görüntüsüyle ilçeye ayrı bir güzellik veren kavşaklardaki düzenleme çalışmaları vatandaşlar tarafından beğeni topluyor. Peyzaj yenileme çalışmalarında susuzluğa ve kuraklığa dayanıklı bitki türü olan kurakçıl bitkiler, zeytin ağacı gibi bölgemizde yetişen bitkiler, şimşir, zakkum, cüruf, renkli ağaç yongaları ve dekoratif taşlar kullanıyor. Özel efektli ışıklandırmalar ise geceye ayrı bir renk veriyor.

Ulus Meydanı, Sefa ve Saracoğlu caddesindeki kavşaklarda çalışmalarını tamamlayan ekipler, Beşgöz mevki ve zeytinlik yolu son kavşağında çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca önümüzdeki günlerde hastane önü ve yan tarafında da yeşil alan düzenleme ile Birgi ve Çatalarmut kavşağında çalışma yapılacak.

Ödemiş’in kavşakları renkleniyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin