Pehlivan develer Torbalı Arenası’nda büyük ilgi gördü

Bölgenin en büyük organizasyonu olarak ünlenen Torbalı Deve Güreşleri Festivali büyük coşkuyla gerçekleşti. Aydın, Manisa, Balıkesir, Muğla, Antalya ve Çanakkale bölgelerinden yaklaşık 160 devenin katılımıyla gerçekleşen festivalde, pehlivan develer kıran kırana mücadele etti.

featured

Bu yıl 15’incisi düzenlenen, bölgenin en büyük organizasyonu olan Torbalı Deve Güreşleri Festivali büyük coşkuyla gerçekleşti. Aydın, Manisa, Balıkesir, Muğla, Antalya ve Çanakkale bölgelerinden yaklaşık 160 devenin katılımıyla gerçekleşen festivalde, pehlivan develer kıran kırana mücadele etti. Güzel havanın da etkisiyle bu yıl deve güreşlerini yaklaşık 20 bin güreş sever takip etti. Stantların açıldığı festivalde, binlerce vatandaş hem güreş özlemini giderdi hem de sıcak havanın tadını çıkardı.

Z

Öte yandan festivale İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Orhan Polat, Torbalı CHP Belediye Başkan Adayı Övünç Demir, Gaziemir CHP Belediye Başkan Adayı Ünal Işık, AK Parti Torbalı Belediye Başkan Adayı Özgür Erman Çağlar, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri de katıldı. Güreşler öncesinde Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Belediye Başkanı Mithat Tekin ve Torbalı CHP Belediye Başkan Adayı Övünç Demir ile birlikte vatandaşları selamlayarak hem birlik ve beraberlik mesajı verdi hem de vatandaşla kucaklaştı.