1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Saime Bucaklıoğlu, “Balık halindeki aksaklıkları çözmeliyiz”

Saime Bucaklıoğlu, “Balık halindeki aksaklıkları çözmeliyiz”

AK Parti Güzelbahçe Belediye Başkan adayı Gümüş Saime Bucaklıoğlu esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Başkan adayı Bucaklıoğlu, balık halini ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinledi. Esnaftan gelen şikayetler üzerine Bucaklıoğlu, ‘’Balık halinde biriken çöplerin çevre ve insan sağlığını da tehlikeye sokuyor. Balık halindeki aksaklıkları bir an önce çözmeliyiz.’’ dedi.

featured

Yalı Mahallesi’nde bulunan balık halini ziyaret eden AK Parti Güzelbahçe Belediye Başkan adayı Saime Bucaklıoğlu, esnafla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Esnaflar özellikle çöplerin düzenli olarak toplanmaması nedeniyle hem görsel kirlilik yaşandığını hem de kötü kokuların yayılmasından rahatsız olduklarını dile getirdiler.

 

‘’Bir an önce çözülmesi gerekiyor’’

 

Esnafların şikayetlerini dinleyen Belediye Başkan adayı Bucaklıoğlu “Bu duruma kayıtsız kalamayız. Balık halinde biriken çöplerin zamanında düzenli bir şekilde toplanmaması nedeniyle hem görsel kirlilik yaşanmakta hem de kötü kokuların yayılmasına sebep olmaktadır.

Bu durum hem esnafın hem de ziyaretçilerin rahatsızlık duymasına neden oluyor. Bu noktada çöp toplama ve işleme süreçlerinde yaşananlar aksaklıkların bir an önce çözülmesi gerekiyor. Çöp toplama frekansının artırılması, atık ayrıştırma sisteminin iyileştirilmesi gibi önlemler alınacaktır.

Çöplerin düzenli olarak toplandığından emin olacak etkili denetim mekanizmalarını da oluşturacağız. Çöp sorununun çözümü ile ilgili olarak yapılacak bu düzenlemeler hem balık halinin estetik görünümünü hem de çevre ve insan sağlığını önemli yönde etkileyecektir.” dedi.

Saime Bucaklıoğlu, “Balık halindeki aksaklıkları çözmeliyiz”
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir