1. Haberler
  2. İzmir
  3. Urla’daki Enginar Festivali’nin maliyeti belli oldu

Urla’daki Enginar Festivali’nin maliyeti belli oldu

Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan, ulaşım, altyapı, konaklama, temsil, ağırlama, afiş, baskı, reklam ve tanıtım dahil olmak üzere festivalin bütçesinin 1 milyon 70 bin lira olduğunu açıkladı

featured

Urla Belediyesi mayıs ayı meclis toplantısının ikinci oturumu Belediye Başkanı Yüksek Mimar Selçuk Balkan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Meclisin Dilek ve Temenniler Bölümünde söz alan AK Parti Meclis Üyesi Ümit Arslan, Enginar Festivali hakkında eleştirilerde bulundu.

Arslan, Karantina Adasında yapılan Gala Yemeğini sosyete yemeği olarak nitelendirerek tek bir zümreye yapıldığını iddia etti. Festivalin geneli hakkında eleştirilerini sıralayan Arslan, festivalin içine sinmediğini de ifade etti. Arslan’ın konuşmasının ardından cevap veren Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan, Gala Yemeği ve festival bütçesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

VATANDAŞIMIZ CİDDİ KATKI SAĞLADI

Balkan, Enginar Festivalini İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Urla Kaymakamlığı Ekonomi Üniversitesi, Urla Ziraat Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Kent Konseyi desteğiyle düzenlediklerini ifade ederek, “Festival alanında yaklaşık 400’e yakın stant vardı. Bu stantların yaklaşık 150 tanesi enginar üreticisi, 200 tanesi ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen kadınlarımızın el hünerlerini sergilediği ev yemekleri stantlarıydı. Ayrıca enginar temalı el emeği ürünlerin sergilendiği stantlar da vardı. Festival sadece bir eğlence değil aynı zamanda bir kültür yansımasıdır. Bu tanıtım 10 yıldır yapılıyor. Bunun onuncusunu yapmak bize nasip oldu. Tarihi daha önce planlanmış bu etkinliği çok az zaman kala yapıp alnımızın akıyla çıkmak bizim için bir gurur. Aynı zamanda vatandaşımızda buradan ciddi bir katkı sağladı. Enginar üreticilerimiz, stant açan kadınlarımız ve tüm vatandaşlarımız ciddi gelir elde ettiler. Kötü hava şartlarına rağmen festivale yeterli katılımın sağlandığını ve yeterli şartlarda gerçekleştiğini düşünüyorum” dedi. 

FESTİVAL BÜTÇESİ 1 MİLYON 70 BİN LİRA

Festivalin tek bir zümreye hitap eden bir festival olmadığının altını çizen Balkan, “Karantina Adası’nda düzenlenen Gala Yemeğinden önce Basın Yemeği düzenlenmiş yerel ve ulusal basında bunun tanıtımı yapılmıştır. Bu sadece bizim kafamıza esip düzenlediğimiz bir organizasyon değil her yıl düzenlenen bir organizasyondur. Aynı zamanda da şunu da belirtmeliyim ki festivalin Gala Yemeği, bütün temsili ve ağırlaması Urla’daki gastronomi ve bağyolu rotası tarafından üstlenilen ve yapılan bir kültürel etkinliktir. Büyükşehir Belediye Başkanı, Urla Kaymakamı, gastronomi yazarları, şefler ve kültür-sanat yazarlarının orada bulunduğu bir organizasyondu. Burada katkı koyan gastronomi ve bağyolu rotası üyelerine bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu. Son olarak ulaşım, altyapı, konaklama, temsil, ağırlama, afiş, baskı, reklam ve tanıtım dahil olmak üzere festivalin bütçesinin 1 milyon 70 bin lira olduğuna dikkat çeken Balkan, “Festivalle ilgili bütün kaynakları kısıtlı şekilde kullanarak bütün tasarruf tedbirlerini alarak yaptık” ifadelerini kullandı.

Urla’daki Enginar Festivali’nin maliyeti belli oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin