1. Haberler
  2. Siyaset
  3. AK Parti Konak Adayı Çankırı’dan Kadınlara müjde

AK Parti Konak Adayı Çankırı’dan Kadınlara müjde

AK Parti Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlara ithafen deyim yerindeyse A’dan Z’ye projelerinin müjdesini verdi. Kadınların her alanda başarısıyla yükselen toplumların mimarı olduğunu açıklayan Çankırı; “1 Nisan itibariyle girişimci kadınlara 10 bin TL ile 100 bin TL aralığında proje niteliğine göre can suyu olacak ilk hibeyi Konak Belediyesi olarak vereceğiz.” Dedi.

featured

Yerel seçimlere 23 gün kala saha çalışmalarına hız kesmeden devam eden AK Parti Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, KADEM’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel düzenlediği ‘Dünyanın Yükünü Taşıyan Kadınlarımız’ temalı buluşmaya katıldı. İzmir Valisi Süleyman Elban’ın eşi İrem Beyza Elban, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ile kent genelindeki okullarda görev yapan öğretmenler ve KADEM üyelerinin bulunduğu toplantıda Çankırı günün özelinde karanfil dağıttı. Kentin en önemli ihtiyaçları arasında özellikle çalışan anneler için kreş sayısının yetersizliğini vurgulayan Çankırı burada yaptığı konuşmada Konak’ta tuvaleti dışarıda olan okulları hatırlatarak göre geldikleri andan itibaren bu sorunlara neşter vuracaklarını söyledi.

Doktor ve hemşirelerle hastane yemeği yedi, kadın polislerle karakolda çay içti

Konak Adayı Çankırı ardından Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde görev yapan kadın sağlık çalışanlarına çiçek dağıttı. Yemekhanede doktor ve hemşirelerle birlikte yemek yiyen Çankırı ardından Tarihi Kantar Polis Karakolu’nda kadın polisler ile çay içti.

Partisinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ’ın Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırlamış olduğu lansman programına katıldı. Konuşmasına Filistin’de, Doğu Türkistan’da dünyanın dört bir köşesinde mağdur, mazlum, muhtaç duruma düşmüş tüm kadınlara Allah’tan sabır ve yardım dileyerek başlayan Çankırı, “Annesi, babası, evladı, kardeşi gözleri önünde katledilen, istismar edilen kadınların acısını yürekten paylaşıyorum” dedi.