1. Haberler
  2. Manşet
  3. Bakan Göktaş: “Hamza Dağ, İzmir’in kaybettiği zamanı telafi edecek”

Bakan Göktaş: “Hamza Dağ, İzmir’in kaybettiği zamanı telafi edecek”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Artık İzmir’in daha fazla zaman kaybetmesine izin veremeyiz. Hamza Dağ başkanımız, İzmir’in kaybettiği zamanı telafi edecek, İzmir’in çehresini değiştirecek projelerle geliyor” dedi.

featured

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bir dizi program için geldiği İzmir’de ‘Kadın Buluşması’ gerçekleştirdi. AK Parti İzmir İl Başkanlığınca düzenlenen programa Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, AK Parti İzmir Milletvekili ve Konak Belediye Başkan adayı Ceyda Bölünmez Çankırı ve AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı katıldı. Burada açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ’ı destekleyerek, “Artık İzmir’in daha fazla zaman kaybetmesine izin veremeyiz. Hamza Dağ başkanımız, İzmir’in kaybettiği zamanı telafi edecek, İzmir’in çehresini değiştirecek projelerle geliyor. İzmir’e hak ettiği hizmetleri sunacak kadın dostu projelerle geliyor. Kadın, erkek, genç, yaşlı 7’den 77’ye İzmir’in güzel insanlarına hizmet etmek için geliyor. Kadınlar için, yaşam merkezleri, kreşleri, sosyal tesisleri, ulaşım ve finans destekleri ile geliyor. Hamza Dağ başkanımız, eşsiz şehir İzmir’i, gerçek belediyecilikle buluşturacak, hak ettiği yere taşıyacak. Bu başarı da en çok sizin desteğinizle gerçekleşecek. 1 Nisan’da çocuklarımızın, kadınların, ailelerin ve tüm İzmirlilerin gerçek belediyeciliğe ve yepyeni bir İzmir’e uyanacağına yürekten inanıyorum” dedi.

“Kadınları sosyal, siyasal ve ekonomik alanlarda daha da güçlü kılmak için çalışıyoruz”

Kadının dokunduğu her işin veriminin arttığını, zorlukların kolaylaştığını, her düzenin ahenk bulduğunu ifade eden Göktaş, “Attığımız her adımla Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında kadınların eğitime, sağlığa, diplomasiye ve iş dünyasına katılımları, ülkemizin yükselen dinamiklerinden biri haline geldi. Biz de Bakanlık olarak, hayatı bu derece anlamlı kılan kadınları sosyal, siyasal ve ekonomik alanlarda daha da güçlü kılmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

Kadının her alanda aktif rol almasının Türkiye’nin daha sağlam temeller üzerinde yükselmesi açısından önemli olduğunu belirten Göktaş, şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, son 22 yılda kadınların hak ve özgürlüklerinin genişletilmesi, refahının artırılması, her alanda etkin bir şekilde yer almaları için önemli adımlar attık. Kadınların karar alma mekanizmalarında daha fazla söz hakkına sahip olmaları için büyük atılımlar gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra kadın yaşamını sarsan, aile ve toplum huzurunu tehdit eden şiddet karşısında olan duruşumuzdan asla taviz vermedik. Sahip olduğumuz, dünyada eşi benzeri az bulunan bir hukuki mevzuat ve sıfır tolerans ilkesi doğrultusunda şiddetle mücadelemizi büyük bir kararlılıkla sürdürdük, sürdürüyoruz. Çok güçlü mevzuatlarımızla kadınların yanındayız. Bunun dışında oluşturulmak istenen algılara inanmayın. Türkiye’ye güç veren kadınlarla gönül birliği yaparak önümüze çıkan tüm engelleri ve cam tavanları bir bir aşıyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşunda da yüz yıl boyunca attığımız önemli adımlarda da kadınların varlığı hep belirleyici oldu. Bu anlamda kadınları ekonomik alanda güçlendirmeye yönelik politikalar yürütmeyi, ülkemizin geleceği açısından önemli bir mesele olarak görüyoruz.”

“Kadınlar yerel yönetimlerde etkili olmalı”

Kadınların yerel yönetimlerde etkili olmasını çok değerli bulduğunu dile getiren Göktaş, “Kadının yerel yönetimlerde yer alması, toplumun farklı kesimlerinin ihtiyaç ve beklentilerini anlamada çok önemli bir husustur. Vatandaşın ihtiyaçları doğrultusunda politikalar geliştirmede ise kadınların perspektifi her zaman fark oluşturur. 31 Mart’tan sonra, Cumhur İttifakımızın adayları olan Ceyda Bölünmez Çankırı ile Konak’ta, Saliha Özçınar Kutlu ile Kiraz’da, Gümüş Saime Bucaklıoğlu ile Güzelbahçe’de, Sema Akıncı ile Dikili’de bu farkı çok net bir şekilde göreceğimize yürekten inanıyorum. İzmir, her köşesinde bir cennet saklı olan nadide bir şehir. İhmal edilmesi sadece İzmir için değil, Türkiye için büyük bir kayıp” dedi.

“Hayalimiz İzmir’imizi geleceğe hazırlamak”

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, ‘Kadın Buluşması’nda açıklamalarda bulunarak, “Kadınlar toplumun ve aile kurumunun mihenk taşı olmasının yanında; ekonomide, siyasette, eğitimde, sağlıkta ve istihdamda hasılı her alanda olmazsa olmaz bir etkiye, öneme sahiptir. Kadının dahil olmadığı her bir ortam eksik, yalnız ve yalın kalır. Kadının dahil edilmediği her alan gücünün yarısını bırakmış demektir. Hayalimiz İzmir’imizi geleceğe hazırlamak, Türkiye’nin parlayan yıldızı yapmak elbette bu hayalde, İzmir’imizi marka şehir yapma hedefimiz doğrultusunda en önemli gücümüz sizlersiniz. Kadınlar, toplumumuzun temel taşıdır. Anne, eş, kız kardeş, iş arkadaşı olarak hayatımızın her alanında varlıklarıyla bizi destekleyen, yüreklendiren ve ileriye taşıyandır. Sizlere minnettarız, borçluyuz. Sizlerin cesareti, azmi ve sevgisi, toplumsal yaşamımızın her köşesine renk katmakta güç vermektedir” diye konuştu.

“İzmir’in kadınlarının önünde ki setleri bir bir kaldırıp her alanda destekleyeceğiz”

İzmir’in tarih boyunca farklılıkların uyum içinde yaşadığı, kültürel ve sosyal zenginlikleriyle öne çıkarak dünyanın göz bebeği bir şehir olduğunu vurgulayan Dağ, “Fakat İzmir’in kadınları bu doğal güzellikleri ve zenginlikleri emekleriyle, üretkenlikleriyle, estetik bakışlarıyla bambaşka seviyeye çıkarma potansiyeline sahip. Şuna inanıyorum ki kadınlara imkan verildiğinde, fırsat eşitliği sunulduğunda yapacaklarının, başaracaklarının sınırı yok. Neşet Ertaş diyor ya Kadınlar İnsandır bizler İnsan evladı diye gerçekten kadınların bakış açısı, dokunuşu her bir şeyi güzelleştirir anlamlı kılıyor. İnşallah bizler İzmir’in kadınlarının önünde ki setleri bir bir kaldırıp her alanda destekleyeceğiz” dedi.

“Karış karış İzmir’imizi arşınladık”

1 Nisan sabahından itibaren İzmir’i hak ettiği yere taşıyacaklarını belirten Dağ: “Yaptığımız yolları, düzene soktuğumuz raylı hatları, kadınlarımız daha da güçlensin, işine okuluna daha rahat gidebilsin, anneler evlatlarına, evlatlar annelerine daha rahat daha çabuk kavuşsun diye yapacağız. İzmir’imizi hep birlikte hak ettiği değere, hizmete buluşturmak için sadece 1 haftamız kaldı. Kadının eli değdi mi bi işe o iş tamamdır. Kadın bir işe inandı mı o iş bitmiştir. Kadın bir işe gönül verdi mi o iş hayırlısıyla tamam olur. Haftalardır sahadayız. Görüyorsunuz karış karış İzmir’imizi arşınladık. Hemşerilerimizle bir araya geldik. Sizler her işinizi emekle, gayretle yapanlar olarak emeğin kıymetini bilirsiniz. Hamza Dağ olarak, bir kardeşiniz, bir ağabeyiniz, bir evladınız olarak sizlerin desteğine duasına talibim. Bu şehri evi bilip ona en iyi şekilde hizmet etmek için çıkmış olduğumuz bu yolda kalan bu haftalık sürede sizlerin desteği büyük önem arz ediyor” ifadelerini kullandı.

Bakan Göktaş: “Hamza Dağ, İzmir’in kaybettiği zamanı telafi edecek”
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin